wtorek, 06 kwietnia 2021 08:24

Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

 
Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych źródło: Urbis

Od połowy kwietnia odbywać się będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, które można wystawiać we wskazane dni do kontenerów ulokowanych na osiedlach lub przed posesjami.

Odpady te (zużyte, niepotrzebne meble, sprzęt RTV i AGD) na terenie Winiar, Starego Miasta i osiedla Tysiąclecia należy dostarczać wyłącznie w godzinach podstawienia kontenerów - wyznaczone miejsca będą monitorowane, a od osób pozostawiających odpady poza wskazanym terminem zostaną wyciągnięte konsekwencje. Na pozostałych osiedlach zbiórka trwać będzie w kolejnych dniach według podanego niżej harmonogramu.

Wyznaczone miejsca podstawienia kontenerów:

Stare Miasto - wtorek 13 kwietnia w godzinach od 11:00 do 17:00:

 • ul. Podgórna - przy Dolinie Pojednania, miejsce wyłączone z ruchu
 • ul. Jeziorna - parking przy LOK-u
 • ul. Kaszarska przy Rynku

Osiedle Tysiąclecia - wtorek 13 kwietnia w godzinach od 11:00 do 17:00:

 • ul. Paczkowskiego - plac przy wjeździe do Przedszkola nr 13
 • ul. Budowlanych 5 - przy altance z pojemnikami od strony ul. Sportowej
 • ul. Budowlanych 31 - plac przy trafostacji
 • al. Reymonta/ul. Roosevelta - parking

  Winiary - środa 14 kwietnia w godzinach od 11:00 do 17:00:
 • Os. Orła Białego 17 - parking od strony SP nr 10
 • Os. Kazimierza Wielkiego - plac przed blokiem nr 20
 • Os. Piastowskie/Jagiellońskie – plac pomiędzy budynkami Os. Piastowskie 1 a Os. Jagiellońskie 22
 • Os. Władysława Łokietka 5 - przy altance z pojemnikami

 

Odbiór bezpośrednio sprzed posesji - odpady należy wystawić do godziny 6:00 rano w dniu zbiórki:

 • Os. Piekary + ul. Wodna - czwartek 15 kwietnia
 • Os. Pustachowa oraz ul. Polna, Wrzesińska i Konopnickiej - piątek 16 kwietnia
 • Os. Osiniec/Kawiary + ul. Witkowska - poniedziałek 19 kwietnia
 • Os. Dalki - wtorek 20 kwietnia
 • Os. Grunwaldzkie - środa 21 kwietnia
 • Os. Skiereszewo - piątek 23 kwietnia
 • Os. Konikowo + ul. Cicha, Roosevelta (za torami), ul. Żwirki i Wigury, a także os. Róża + ul. Północna i Śmiałego - wtorek 27 kwietnia
 • Os. Arkuszewo - środa 28 kwietnia

6 komentarzy

 • Link do komentarza Huciu poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:11 napisane przez Huciu

  ad bezradny: Na Os.Łokietka od wieżowca nr 19 800 metrów to jest do siedziby Caritas na Osiedlu Orła Białego.

 • Link do komentarza bezradny sobota, 10 kwietnia 2021 21:19 napisane przez bezradny

  Jakie to nie sprawiedliwe ze strony URBIS-U organizującego te zbiórki. Na osiedlach domków jednorodzinnych ktoś kto ma starą lodówkę to wystarczy, że ją wyniesie przed swój płot i postawi na chodniku. Czyli niesie tą lodówkę jakieś 10 metrów - maximum. A w Spółdzielni Mieszkaniowej wyznaczono po jednym miejscy zbiórki na każdym osiedlu. I to z reguły na peryferiach tego osiedla . I tak na przykład ktoś, kto mieszka na osiedlu Kazimierza Wielkiego nr 2 musi zanieść swój stary tapczan aż pod "Biedronkę" gdzie Urbis wyznaczył miejsce zbiórki. A jest to nie 10 metrów ale 900 metrów . Prawie kilometr !! Wyobrażacie sobie ?! Podobnie jest na osiedlu Władysława Łokietka. Tam miejsce zbiórki wyznaczono przy bloku nr 5 . I spółdzielcy z wieżowca nr 19 muszą dźwigać swoje stare lodówki czy telewizory też z 800 metrów. Ci prezesie URBIS u , którzy ustalali takie miejsca zbiórki maja niesamowite poczucie humoru.!! Jak oni mogą starszym już ludziom zamieszkującym bloki kazać dźwigać swoje zepsute telewizory, aż kilometr do miejsca zbiórki. Życzę panom prezesom z Urbis-u, by to ich rodzice musieli tak daleko nosić ciężkie rzeczy , które im się właśnie zepsuły ! Może jak oni ich przeklną to do prezesów dojdzie jaka krzywdę robią tym starszym ludziom. A poza tym, dlaczego spółdzielcy są traktowani przez URBIS jak mieszkańcy Gniezna trzeciego sortu ? Czy spółdzielcy nie płaca takich samych stawek za wywóz śmieci jak mieszkańcy dzielnic willowych ?

 • Link do komentarza Jurek wtorek, 06 kwietnia 2021 21:21 napisane przez Jurek

  Te zbiórki są oczywiście przydatne, ale organizowane w sposób najbardziej wygodny dla Urbis. Te śmieci można oddac wyłącznie między 9 a 17 w dzień zbiórki, czyli zawsze dzień roboczy. Tymczasem najbardziej sensowne byłoby umożliwienie pozostawienia ich również np. do 12 godzin przed zbiórką, aby nikt nie musiał brać specjalnie urlopu z takiego powodu. Poza tym dobrze byłoby, gdyby pracownicy Urbisu pilnujący zbiórki pomagali w umieszczeniu dużych odpadów w tych kontenerach, zwłaszcza starszym osobom. Obecnie tak nie jest...

 • Link do komentarza Endriu wtorek, 06 kwietnia 2021 21:07 napisane przez Endriu

  Takie dziadostwo to tylko w URBISIE to mam zanieść kanapotapczan na plecach do punktu zbiórki???W Spółdzielni Mieszkaniowej wystawia się pod śmietnik i graty są zabierane raz w tygodniu i problemu nie ma!!!!

 • Link do komentarza Jurek wtorek, 06 kwietnia 2021 15:50 napisane przez Jurek

  Te zbiórki są oczywiście przydatne, ale organizowane w sposób najbardziej wygodny dla Urbis. Te śmieci można oddac wyłącznie między 9 a 17 w dzień zbiórki, czyli zawsze dzień roboczy. Tymczasem najbardziej sensowne byłoby umożliwienie pozostawienia ich również np. do 12 godzin przed zbiórką, aby nikt nie musiał brać specjalnie urlopu z takiego powodu. Poza tym dobrze byłoby, gdyby pracownicy Urbisu pilnujący zbiórki pomagali w umieszczeniu dużych odpadów w tych kontenerach, zwłaszcza starszym osobom. Obecnie tak nie jest...

 • Link do komentarza Krzysztof wtorek, 06 kwietnia 2021 13:19 napisane przez Krzysztof

  A Osiedle USTRONIE w ogóle dla firmy URBIS i dla władz miasta , które te miejsca zbiórki Firmie Urbis zatwierdziły N I E I S T N I E J E !!!! Czyli za wywóz śmieci mieszkańcy osiedla USTRONIE tez nie są zobowiązani płacić !! Tak wychodzi, jak się logicznie do tej sprawy podejdzie !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane