Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 05 kwietnia 2021 15:03

Tragedia na jeziorze w Skorzęcinie

 
Tragedia na jeziorze w Skorzęcinie archiwum redakcji

W poniedziałkowe wczesne popołudnie na teren ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie skierowane zostały zastępy straży pożarnej - nurek nie wypłynął na powierzchnię jeziora.

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia, po godzinie 13. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, służby zostały powiadomione iż podczas nurkowania grupy osób w Jeziorze Niedzięgiel w rejonie głównej plaży, na powierzchnię nie wypłynął nurek. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Skorzęcin, OSP Witkowo, JRG Gniezno z łodziami oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Poznania i Mosiny. Po dotarciu na miejsce pierwszych z nich przystąpiono do akcji poszukiwawczej, która obejmowała fragment jeziora, który wskazano jako rejon zaginięcia ww. osoby.

Około godziny 15, podczas działań prowadzonych kilkadziesiąt metrów od brzegu, odnaleziono ciało nurka. Po jego wyciągnięciu na brzeg rozpoczęto akcję reanimacyjną, która jednak początkowo nie przywróciła czynności życiowych - te wróciły po około godzinie, mimo iż początkowo nieoficjalnie informowano o zgonie. Do ciężko poszkodowanego wezwano śmigłowiec LPR z Bydgoszczy. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

Galeria