piątek, 02 kwietnia 2021 10:57

Sanepid przypomina o zasadach postępowania

 

Gnieźnieński Sanepid zwrócił się z apelem o odpowiedzialne zachowanie w okresie świąt wielkanocnych i przypomina o obowiązujących zasadach.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w przededniu świąt przypomina iż także w tym okresie każdy powinien pamiętać o stosowaniu środków ochrony indywidualnej, higienie oraz dystansie, a także przestrzeganiu przepisów dotyczących współpracy z inspekcją sanitarną: W czasie przeprowadzanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wywiadów epidemiologicznych należy podawać wszystkie istotne informacje - informuje Sanepid.

- Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina, że osoba skierowana na kwarantannę może pracować w formie zdalnej. Jeśli nie jest to możliwe - wówczas ma prawo do świadczenia chorobowego. Podstawą wypłaty świadczeń chorobowych przez pracodawcę lub ZUS za okres nieobecności w pracy z powodu obowiązkowej kwarantanny jest informacja z systemu EWP w związku z tym należy poinformować swojego pracodawcę telefonicznie lub mailowo o kwarantannie lub izolacji - przypomina Sanepid.

Jak informuje PSSE, na test można zgłosić się również w trakcie kwarantanny – jest to wyjątek zgodny z przepisami. - W takiej sytuacji wolno wyjść z miejsca odbywania kwarantanny wyłącznie do punktu wymazowego i od razu po wykonaniu testu – do niego powrócić. Dla osób, które są niesamodzielne, w przypadku konieczności wykonania testu uprawniony lekarz może zlecić wykonanie testu zespołowi karetki wymazowej - informuje Sanepid, który dziękuje wszystkim tym, którzy ograniczenia związane ze zwalczaniem epidemii traktują poważnie i przestrzegają wszystkich zaleceń.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane