piątek, 02 kwietnia 2021 11:25

Pijany przewoził dzieci. Na widok policji zaczął uciekać

 

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki, po krótkim pościgu zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który wiózł autem partnerkę i dwójkę dzieci. 

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, kilka minut po północy. Wówczas to policjanci gnieźnieńskiej drogówki na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie zauważyli osobowego fiata seicento, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać.

Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg za autem, które kierowało się w stronę centrum miasta. Kierowca seicento, chcąc zgubić policjantów, jechał dużą prędkością. Policjanci jadący za nim mieli na liczniku 140 km/h. Było to szczególnie niebezpieczne, ponieważ jezdnia była mokra po opadach deszczu. Gdy auto skręciło w ulicę Konopnickiej w pewnym momencie skończyła się droga szutrowa i auto wjechało na nieużytek. Tam doszło do zatrzymania kierującego.

Jak się okazało, za kierownicą siedział 36-letni gnieźnianin, od którego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Obok na siedzeniu siedziała ciężarna partnerka mężczyzny a z tyłu, bez fotelików dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny aż 2 promile alkoholu w organizmie.

Pijany mężczyzna został zatrzymany. Podczas oględzin pojazdu, w schowku w drzwiach kierowcy policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń krótką, który okazał się pistoletem na metalowe kulki (na który nie jest wymagane zezwolenie). Dodatkowo w tym samym miejscu znajdowały się narkotyki. Ponadto okazało się też, że kierowca miał dożywotnio odebrane prawo jazdy.

Zatrzymany wkrótce usłyszy zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu sądowego, posiadania środków odurzających. Grozi mu do 5 lat więzienia i wysoka kara grzywny.

źródło: KPP Gniezno

11 komentarzy

 • Link do komentarza wilk sobota, 03 kwietnia 2021 14:04 napisane przez wilk

  Frajer i tyle!!! Gdyby był Dupczokiem lub Najsztubem z TVN, albo na naszym lokalnym podwórku,prezesem spółdzielni, zwanym taranem,to by dostał dwa lata w zawiasach lub całkowicie niewinny !!! Ale znając nasze niezawisłe sądy i tak uniknie surowej kary !!!

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 03 kwietnia 2021 13:25 napisane przez rezigiusz

  @Bolo jak będziesz miał dzieci to nie będziesz "idiotycznych" pytań zadawał

 • Link do komentarza Perszing szczekaciński sobota, 03 kwietnia 2021 11:22 napisane przez Perszing szczekaciński

  To nie matka tylko MADKA. Nie widzę tylko na foto NARKOTYKÓW.

 • Link do komentarza Rowerzysta piątek, 02 kwietnia 2021 22:20 napisane przez Rowerzysta

  Niezłe ziółko.

 • Link do komentarza Bolo piątek, 02 kwietnia 2021 17:48 napisane przez Bolo

  To się nazywa wybrać sobie partnera. Coś jeszcze w temacie 500 plus. Na co idą pieniądze?

 • Link do komentarza Kibic piątek, 02 kwietnia 2021 16:19 napisane przez Kibic

  Partnerka powinna zostać pozbawiona praw do dzieci. Kompletny brak odpowiedzialności za dzieci. Powinna być karana tak samo jak jej wspaniały pijany partner.

 • Link do komentarza bambo piątek, 02 kwietnia 2021 14:41 napisane przez bambo

  Ciekawe czy dostanie w zawiasach, tak jak Durczok

 • Link do komentarza daffodil piątek, 02 kwietnia 2021 14:26 napisane przez daffodil

  Pytanie kto głupszy on czy partnerka, która naraża zdrowie swoich dzieci. Otwórz oczy kobieto.

 • Link do komentarza Stefan piątek, 02 kwietnia 2021 13:03 napisane przez Stefan

  No to niezła kumulacja świąteczna. Pan zapewne już na wolności - przecież kobieta w ciąży, małe dzieci. To nic że mógł zabić inną kobietę w ciąży i inne małe dzieci... Mieliby pecha. Byłbym wdzięczny redakcji za poinformowanie w najbliższych dniach o rozwoju sytuacji.

 • Link do komentarza Sejfu piątek, 02 kwietnia 2021 13:02 napisane przez Sejfu

  Co to za matka...

 • Link do komentarza Kubica piątek, 02 kwietnia 2021 12:07 napisane przez Kubica

  140 km/h seicento xD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane