piątek, 02 kwietnia 2021 07:19

Nocnej strefy nie będzie, ale wyższe kary już są

 
Nocnej strefy nie będzie, ale wyższe kary już są zdjęcie nadesłane

W nocy nikt nie przyjdzie sprawdzić, czy kierowca na pewno opłacił postój pojazdu, ale za to od 1 kwietnia w życie weszły wyższe kary za brak opłaconego postoju.

Wczorajszy materiał związany z planowanym wprowadzeniem nocnej, całodobowej strefy płatnego parkowania na terenie centrum Gniezna, był oczywiście żartem z okazji 1 kwietnia. Nie ma zatem obaw, że po godzinie 18 w śródmieściu wciąż obecni będą kontrolerzy SPP, zwłaszcza iż wprowadzenie zmian zakładano od 31 września, który to dzień w kalendarzu nie istnieje. Niemniej, przypomnieć należy iż od 1 kwietnia 2021 roku naprawdę weszły w życie podwyższone stawki kar za brak biletu.

Jeszcze do niedawna za brak opłaconego biletu w każdej z podstref obowiązywała opłata dodatkowa w wysokości 75 złotych. Od teraz 180 jest to złotych. 

Ponadto w przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej, nie później niż w terminie 7 dni od daty wystawionego wezwania, stawka ta wynosiła do tej pory 50 zł, a od 1 kwietnia jest to już 90 złotych.

W przypadku przekroczenia opłaconego czasu postoju w podstrefie A, B i C i przybycia do Biura Strefy Płatnego Parkowania w terminie 7 dni od daty wystawionego wezwania, stawka wynosi 50 złotych. Przypomnijmy iż do tej pory była ona zróżnicowana dla każdej z podstref i wahała się od 20 do 30 złotych. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza wilk sobota, 03 kwietnia 2021 13:57 napisane przez wilk

  Ciekawe,że we wszystkich miastach gdzie ludzie gimbusy,dzbany i komuno wróć wybierają kogoś z antypolskiej i proniemieckiej PO ceny są drastycznie podnoszone,aby wydrenować portfele obywateli i pokryć tym,zadłużenie wynikłe z rządzenia w miastach całej bandy NIEUDACZNIKÓW !!! Czyli jak już pisałem dawno temu,sitwa,która ma w swojej nazwie OBYWATELSKA,jest tylko POZORNA,bo mają właśnie obywateli głęboko w d.....nosie !!!! Liczą się tylko kolesie i stołki !!! Oprócz podwyżek ta grupa trzymająca władzę w miastach NIE MA nic do zaoferowania swoim mieszkańcom !!!

 • Link do komentarza rw sobota, 03 kwietnia 2021 09:24 napisane przez rw

  Nauczycielka - jesteś przykładem belfra, którego należy współczuć uczniom :)

 • Link do komentarza Wyborca piątek, 02 kwietnia 2021 16:57 napisane przez Wyborca

  I bardzo dobrze. Uczciwi płacą a oszuści liczą na szczęście. Teraz raz zapłacą to się nie będzie opłacać być oszustem. Nie rozumiem o co wielkie halo.

 • Link do komentarza Tomasz piątek, 02 kwietnia 2021 15:58 napisane przez Tomasz

  Najlepiej od razu 1000 PLN.Coraz lepsze pomysły obecnych władz za chwilę zlikwidują cały handel w centrum.Remont ulicy Warszawskiej to koniec większej czy lokali handlowych.Ileczasu trwał remont ul. Rzeźnickiej?A Warszawska w 4 miesiące?

 • Link do komentarza Adam piątek, 02 kwietnia 2021 15:24 napisane przez Adam

  Nic dodać, nic ująć. Każdy wie, co należy myśleć o działalności SPP.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane