środa, 31 marca 2021 21:14

Do powiatu gnieźnieńskiego zawitał ryś

 

Jeden z mieszkańców przesłał do nas zdjęcia i nagranie ze swojego spotkania z okazem dzikiego zwierzęcia, które pojawiło się w naszych stronach.

Sytuacja miała miejsce w środowy ranek 31 marca w rejonie Imielna i Wierzyc na terenie gminy Łubowo. Mieszkaniec w pobliżu drogi ekspresowej S5 zauważył dużego kota, przechadzającego się po okolicy - po dłuższym zapoznaniu się z nim stwierdził iż jest to ryś - udało mu się uchwycić kilka ujęć telefonem z pewnej odległości.

To nietypowe spotkanie w tej okolicy, bowiem do tej pory najwięcej sygnałów o spotkaniu tego gatunku dochodziło z północnej części Wielkopolski. W ubiegłym roku w listopadzie zaobserwowano rysia także w okolicach Nadleśnictwa Gołąbki, również na pograniczu powiatu gnieźnieńskiego. 

To kolejna wizyta niewidzianego od lat w naszym regionie gościa. Przypomnijmy iż kilka tygodni temu w okolicach Dąbrówki Kościelnej i Karczewka w gminie Kiszkowo pojawił się żubr. Zwierzę jednak po pewnym czasie zostało tymczasowo uśpione i powróciło w rejon Wałcza, gdzie znajduje się jego stado. Również wilki, dotąd widywane w rejonie Nadleśnictwa Czerniejewo, niedawno zawędrowały w okolicę gminy Niechanowo.

 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Kotolub piątek, 02 kwietnia 2021 09:14 napisane przez Kotolub

    Piękny.! Ale radzę mikro-piesków na moc nie zostawiać poza chatą.

  • Link do komentarza Adam czwartek, 01 kwietnia 2021 23:58 napisane przez Adam

    Przyroda nie znosi pustki i sama reguluje równowagę. Ludzie w domach, no to zwierzęta wychodzą na nadworne salony :)

  • Link do komentarza Miedwiediew czwartek, 01 kwietnia 2021 15:11 napisane przez Miedwiediew

    No to teraz czekamy na Niedźwiedzia brunatnego i mamy komplet.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane