Wydrukuj tę stronę
środa, 31 marca 2021 13:51

Właściciele firm i sklepów przeciwko zmianom na ul. Warszawskiej

 

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w rejonie ul. Warszawskiej i Farnej opowiadają się przeciwko zmianom, które proponuje Urząd Miejski.

Przedstawiciele różnych branż, prowadzący swoje sklepy w ciągu ul. Warszawskiej i Farnej, w tym tygodniu złożyli pismo do Magistratu, w którym przedstawiają swoje stanowisko w sprawie planów wprowadzenia zmian w układzie drogowym (ograniczenia liczby miejsc postojowych i wprowadzenia kontrapasu dla rowerów). W swoim piśmie proszą o ponowne przeanalizowanie całego projektu, który ich zdaniem zaszkodzi przedsiębiorczości.

- Projekt ten ograniczy w sposób istotny miejsca parkingowe na jednej z głównych ulic handlowych miasta Gniezna. Ograniczenie tych miejsc jest dla nas handlowców przysłowiowym gwoździem do trumny. Funkcjonujemy dzięki klientom, którzy w większości docierają do nas z różnych miejsc Gniezna i okolic własnymi autami i chcą zaparkować jak najbliżej docelowego sklepu. Nie mając takiej możliwości będą rezygnować z przyjazdu do centrum miasta - czytamy w piśmie od przedsiębiorców.

Jak dalej wskazują, brak miejsc postojowych będzie dla nich oznaczać problem z rozładunkiem dla dostawców oraz kurierów: - Tym bardziej że sporo miejsc jest zajętych przez mieszkańców. Przy ul. Warszawskiej zlokalizowane są sklepy do których dostawy towarów realizowane są samochodami ciężarowymi - piszą w piśmie i dalej pytają czy jest sens robienia ścieżki rowerowej na tej drodze, który uważają za nietrafiony. - Już sam remont drogi ograniczy nam obroty do minimum a każdy z nas zakontraktował towar i będzie musiał za niego zapłacić a planowana droga rowerowa z czasem stanie się tylko punktem na mapie Gniezna dla ludzi planujących wycieczki rowerowe a nie dla potencjalnych klientów - twierdzą.

Jak wskazują przedsiębiorcy, projektowane zmiany planuje się realizować w czasie, kiedy wszyscy walczą o utrzymanie w trudnym momencie dla gospodarki: - Powstanie drogi rowerowe przy jednoczesnym ograniczeniu miejsc parkingowych spowoduje jeszcze większy spadek obrotów. Będziemy zmuszeni zwalniać pracowników a w ostateczności zamykać sklepy - piszą, zwracając się z apelem o zarzucenie całego projektu zmiany organizacji ruchu na ulicy Warszawskiej i Farnej.

Pod apelem podpisało się ponad 30 właścicieli firm i sklepów. Same uwagi w ramach konsultacji społecznych mogą być zgłaszane do Urzędu Miejskiego do 9 kwietnia br.

13 komentarzy