niedziela, 28 marca 2021 16:33

Pożar na balkonie bloku. Do akcji ruszyli strażacy mieszkający w pobliżu

 
Pożar na balkonie bloku. Do akcji ruszyli strażacy mieszkający w pobliżu źródło: OSP Witkowo

W niedzielne wczesne popołudnie strażacy zostali powiadomieni o pożarze, jaki został zauważony w jednym z bloków w Witkowie.

Do zdarzenia doszło 28 marca, około godziny 14.30. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze na balkonie parterowego mieszkania w bloku przy ul. Pogodnej w Witkowie. Na miejsce zadysponowane zostało OSP Witkowo, a także JRG Gniezno.

Zgłoszenie o zdarzeniu strażacy z Witkowa, korzystający z aplikacji e-Remiza, są alarmowani dodatkowo na telefon, gdzie otrzymują również informację m.in. o lokalizacji zdarzenia: Dzięki temu dwóch strażaków i ich sąsiad, którzy mieszkają przy tej ulicy, powstrzymało rozwój pożaru przy pomocy wiadra z wodą i gaśnicy - informują druhowie z OSP Witkowo.

W efekcie pożar został stłumiony w bardzo krótkim czasie, a przybyły zastęp miejscowej jednostki ochotniczej jedynie dokończył całą akcję gaśniczą.

źródło: OSP Witkowo

1 komentarz

  • Link do komentarza Qqq poniedziałek, 29 marca 2021 00:29 napisane przez Qqq

    Czyżby ktoś wyżej wyrzucił niedogaszonego papieroska?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane