sobota, 27 marca 2021 08:07

Liczne wykroczenia pieszych i kierowców

 

Po raz kolejny policjanci przeprowadzili w ostatnim czasie działania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W miniony czwartek funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki prowadzili akcję NURD. Skierowana była wobec bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w momencie zdarzenia np. nadwoziem pojazdu. Podobnie jak tydzień temu, funkcjonariusze mogli liczyć na wsparcie operatorów monitoringu miejskiego.

Szczególną uwagę zwracali na zachowania kierujących samochodami wobec użytkowników jednośladów i pieszych, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne, gdzie ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia. Mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 73 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (53 wykroczenia). Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to policjanci podjęli czynności wobec 25 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. Wobec każdego z ujawnionych zachowań funkcjonariusze podejmowali różne środki przewidziane literą prawa.

- Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże - przypomina KPP Gniezno.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Lukasz sobota, 27 marca 2021 12:40 napisane przez Lukasz

    Policjanci sami przechodzą w miejscach niedozwolonych. W jednym miejscu codziennie przechodzą przez jezdnię. idąc zamówić jedzenie. Nie chce im się iść do świateł i czekać. Na moja żonę nałożyli mandat kilka miesięcy temu, a sami nagminnie przechodzą. Jak widać są równi i równiejsi... zacznijcie od szkolenia policjantow

  • Link do komentarza Komendant sobota, 27 marca 2021 10:28 napisane przez Komendant

    Te statystyki to żart. Na ulicy 3maja codziennie stoi ponqd 20 aut w mirjscu nieprawidłowym. Oni tą akcję prowadzili chyba 15 minut pod komendą i łapali pieszych co szli do wydziału komunikacji

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane