wtorek, 23 marca 2021 12:02

Szedł nocą wzdłuż szosy na autobus - znalazł schronienie na komisariacie

 

Panująca w Polsce aura nadal jest ogromnym zagrożeniem nie tylko dla osób bezdomnych, ale także samotnych i mniej poradnych życiowo.

Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają i reagują na wszelkie sygnały i informacje, które mogą świadczyć o tym, że osoby takie potrzebują pomocy, wsparcia, czy zaangażowania odpowiednich służb. Taka sytuacja miała miejsce w sobotę, 20 marca około 4:00 nad ranem.

Zaczęło się od zgłoszenia interwencji dotyczącej mężczyzny idącego bez odblasków drogą wojewódzką. Pieszy miał znajdować się między Charbowem a Polską Wsią. Patrol, który udał się na miejsce, dość szybko go napotkał. Starszy mężczyzna twierdził, że idzie do Kłecka na autobus, którym następnie chciał dojechać do Gniezna. Ten jednak miał odjeżdżać dopiero za kilka godzin. Z uwagi na problemy ruchowe seniora i panujące warunki atmosferyczne policjanci przewieźli go do komisariatu w Kłecku. Tutaj mężczyzna został poczęstowany gorącą kawą, a następnie gdy się ogrzał policjant zaprowadził go na najbliższy przystanek autobusowy.

Policjanci apelują o to, by zwracać uwagę na sąsiadów, czy inne osoby znajdujące się w naszym otoczeniu, które mogą potrzebować pomocy. - Czasem wystarczy zapytać, czy czegoś nie potrzebują, napalić im w piecu, czy zrobić herbatę. Jeśli mamy wiedzę na temat takich mieszkańców, zgłośmy to w Ośrodkach Pomocy Społecznej przy danej gminie. To może uratować komuś życie - informuje KPP Gniezno.

1 komentarz

  • Link do komentarza Endriu wtorek, 23 marca 2021 17:31 napisane przez Endriu

    Brawo Policja jeszcze macie serce w odpowiednim miejscu!;!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane