środa, 17 marca 2021 15:45

Od soboty ponownie ograniczenia w życiu codziennym

 

W środowe popołudnie poinformowano o wprowadzeniu nowych ograniczeń w kilku gałęziach gospodarki oraz nauce.

Jak poinformowano dziś na konferencji przedstawicieli rządu, na terenie kraju od 20 marca rozszerza się obostrzenia obowiązujące do tej pory tylko w niektórych regionach kraju. Wszystko z powodu rosnącej liczby osób z potwierdzonymi zakażeniami - dziś było ich w całym kraju przeszło 25 tysięcy. 

Od soboty 20 marca do 9 kwietnia nauka w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie ponownie wyłącznie zdalna. Przedszkola mają jednak pozostać otwarte. 

Ponadto od 20 marca przez trzy tygodnie ograniczona będzie działalność galerii handlowych, zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie sztuki oraz kasyna. To samo dotyczy basenów, punktów z saunami, solariami oraz obiektów sportowych. 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza heo64543 niedziela, 21 marca 2021 09:03 napisane przez heo64543

  Dziwnym trafem obostrzenią kończą się 9 a 10 przypada rocznica smoleńska

 • Link do komentarza dalekowzroczny środa, 17 marca 2021 20:22 napisane przez dalekowzroczny

  9 kwietnia te ograniczenia się nie skończą. Rząd będzie zmuszony jeszcze je wydłużyć i to chyba aż do 10 maja. Rząd nie chce dzisiaj aż tak ludzi w Polsce straszyć i dla tego ogłosił na razie ograniczenia tylko do dziewiątego kwietnia.

 • Link do komentarza Damian środa, 17 marca 2021 18:02 napisane przez Damian

  Ja nie wiem jak wszyscy ale ja mam tego serdecznie dość róbcie tak dalej to napewno ręka sprawiedliwości was wszystkich dosięgnie ......
  Ludziom nie chce się już żyć hmm zaraz chyba że to o to tu chodzi.....

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 17 marca 2021 16:40 napisane przez rezigiusz

  To tak ażeby nie było ze "rozporządzeniem" mogą to czego nie mogą.

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8121489,zakaz-przemieszczania-sie-lockdown-rozporzadzenie-obostrzenia-sn.html

 • Link do komentarza SUWEREN środa, 17 marca 2021 16:04 napisane przez SUWEREN

  Sąd Najwyższy wydał wyrok, ze obostrzenia sa nielegalne a doradzca premiera od covid, ze mamy sezon grypy i dlatego sa takie liczby. Wiec weźcie się ludzie ogarnijcie i przestańcie siac wirusa paniki. A redakcja niech nie cenzuruje wolnosci słowa.
  BÓG HONOR OJCZYZNA

 • Link do komentarza Ola środa, 17 marca 2021 15:52 napisane przez Ola

  Ludzie współczuję Wam. Dobrze że nie mieszkam w tym chorym kraju. Znowu zamknięci jak szczury w klatkach....
  Żal Was ludzie żal...
  Kolejny Lockdown... Gospodarka już umrze na zawsze...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane