poniedziałek, 15 marca 2021 11:20

Przedstawiciele rady społecznej „Dziekanki” odchodzą

 

W obliczu tego, co się dzieje wokół oddziału neurologicznego i leczenia udarów, przedstawiciele rady społecznej "Dziekanki" zdecydowali się zrezygnować z członkostwa. Jak twierdzą, nikt ich o zdanie nie pytał.

W tej sprawie wypowiedzieli się przedstawiciele rady społecznej "Dziekanki" Tomasz Budasz, Dariusz Zamiar, Radosław Sobkowiak i Tadeusz Purol, którzy wystosowali dzisiaj oświadczenie wyrażając swoje zaniepokojenie całą sytuacją.

- Jako członek rady społecznej tego szpitala nie mogę w żaden sposób zgodzić się z tą decyzją. Wniosek dyrekcji "Dziekanki" o oddaniu kontraktów na świadczenie usług w zakresie lecznictwa udarowego i neurologicznego, oznacza likwidację oddziałów i pozbawienie nas wszystkich właściwej opieki w tym zakresie. Wszystko to kłóci się z moim wyobrażeniem tego, jak powinno być zabezpieczone zdrowie i życie gnieźnian - stwierdził prezydent Tomasz Budasz, dodając dalej: - Decyzja o likwidacji dwóch oddziałów zapadła bez konsultacji - podkreślam - z radą społeczną szpitala, której jestem członkiem. W mojej ocenie brak stanowiska rady w tej sprawie stanowi nie tylko istotne naruszenie przepisów prawa, ale świadczy też o braku poszanowania opinii statutowego organu szpitala i marginalizowania jego znaczenia - mówił prezydent dodając iż w związku z tym rezygnuje z członkostwa w radzie społecznej szpitala "Dziekanka". Wskazał jednak, że będzie popierał działanie dotyczące możliwości funkcjonowania tych oddziałów na terenie Gniezna. Zadeklarował iż Miasto Gniezno wspomoże Szpital Pomnik Chrztu Polski kwotą 100 tys. złotych, by wesprzeć oddziały w tej jednostce.

Następnie Radosław Sobkowiak odczytał pismo, które skierowano do Małgorzaty Waszak-Klepki, przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, w którym zawarto iż wspomniani wyżej członkowie rady społecznej rezygnują ze swojej funkcji, co spowodowane jest "marginalizacją znaczenia rady społecznej oraz brakiem możliwości pełnego wykorzystania funkcji doradczych i opiniotwórczych tego organu".

14 komentarzy

 • Link do komentarza Kawa środa, 17 marca 2021 15:51 napisane przez Kawa

  Do ignoranci: Rozróżniam, ale to ta sama mafia!!!!

 • Link do komentarza wilk środa, 17 marca 2021 12:42 napisane przez wilk

  Komuna się obudziła z palcem w .......nocniku !!! A przez kilka lat to co tam ta tzw. RADA robiła ??????Czyżby tylko pobierali pieniądze,bo nie wierzę,że za darmo tam byli !!!!!Już to piszę dawno,przegonić wszystkich tych komuszych pociotków i ich utrwalaczy,razem z tym waszym budzikiem,inaczej GNIEZNO NIGDY NIE będzie się rozwijać i nie będzie miastem dla mieszkańców!!!!!

 • Link do komentarza emigrant wtorek, 16 marca 2021 23:36 napisane przez emigrant

  Panie szperacz, Gruszczyński myśli, że wróciły stare czasy, ze można jechać do NFZ z dyrektorem szpitala i coś tam pewnie załatwić. Lepiej już niech się nie pokazuje, bo wtedy to dopiero będzie granda! I jeszcze wypowiem się co do Rady Społecznej Dziekanki. Czy naprawdę nie ma przyzwoitych i mądrych i doświadczonych ludzi, tylko trzeba wybierać celebrytów, którzy piastują inne stanowiska i na zasiadanie w różnych gremiach, jak widać nie mają czasu? A włodarz miasta powinien zajmować się problemami miasta, których jest bez liku, a nie latać po posiedzeniach jakichś rad.

 • Link do komentarza szperacz wtorek, 16 marca 2021 18:06 napisane przez szperacz

  A to ciekawostka,
  podsumujmy:

  genialny plan na cesję - Gruszczyński, dyrekcja dziekanki z PO i spółka z urzędu marszałkowskiego i szpitala miejskiego

  równie genialny acz nieudany plan na ZOL i tereny zielone na Orzeszkowej (pewnie bibliotekę chcieli tam POstawic haha) - Gruszczyński i spółka jak wyżej

  kłamstwo, ze to NFZ wymyślił taką wymiankę - Gruszczyński i spółka

  wkurzenie na kolegów i oddanie kontraktu do NFZ - dyrekcja dziekanki (jak się okazuje BEZ rady społecznej) - PO i SLD

  zdziwienie, że NFZ ogłosił za szybko jakiś konkurs - wszyscy w/wym

  poczucie misji, że konkurs konkursem ale trzeba coś załatwić lub w ramach załatwiania coś napisać - a to petycje , a to list, a to obronę - p. senator Arndt, pani posłanka Kloska, dyrekcja szpitala miejskiego (tu zdziwienie dziwi) pan starosta , który oznajmił , że pojedzie do NFZ z dyrektorem szpitala (w trakcie konkursu?)

  i pierwsze nieśmiałe odkrycie z przekazem do mediów, do mediów, ze chyba znalazł się winny

  ostateczne rozstrzygnięcie tej szopki - znaleziono winnego: PIS i Dolata

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 16 marca 2021 13:18 napisane przez wyborca

  Budasz chyba jest na tyle inteligentny, ze wie, po co uczestniczy w jakichś radach. I co? Niczego nie wiedział i nic nie widział, ze oddziały dziekanki idą na finansowe dno? Przecież podobno jest ekonomistą? Nie widział także postępującej degradacji parku Dziekanki i nagle się obudził, by m.in. miejskimi pieniędzmi wspomagać sprzątanie nie swojego parku? A wypowiedź radnego Koalicji Obywatelskiej na dzisiejszym briefingu jest powalająca. On mówi, że zamknięcie oddziałów neurologii i urazówki jest stratą. Dla kogo? To nie strata panie radny, to rzecz nie mająca precedensu we współczesnej Europie, ponieważ brak takiej pomocy medycznej w tak dużym obszarze to nie innego, jak skazywanie mieszkańców potrzebujących natychmiastowej interwencji medycznej na niechybną śmierć! Pytam więc publicznie pana Budasza i jego kolegów z tej Rady, co robili w tej Radzie, wszak punkt 4 paragrafu 17 statutu szpitala Dziekanka mówi wyraźnie, że do Rady należy:, " Opiniowanie wniosku w sprawie czasowego zaprzestania działalności leczniczej". Zatem czy uczestnictwo panów w tej radzie było tylko fasadowe? I nikt z was się nie zorientował nawet, że coś jest nie tak? Strach Wam powierzać inne ważne zadania dotyczące mieszkańców!

 • Link do komentarza Rychu wtorek, 16 marca 2021 13:12 napisane przez Rychu

  Jak w wielu placówkach dyrektor szpitala z nadania politycznego. Rada społeczna na nudnych zebraniach bagatelizuje trudne tematy a uwagi przedstawicieli załogi traktuje jako przesadzone. Teraz się członkowie rady obudzili?. Ale wiem porażka zawsze jest sierotą. Nikt nie uderzy się w pierś, bo to przecież PUBLICZNA służba zdrowia. Zdrowie obywateli to tylko PR na ustach polityków.

 • Link do komentarza ignoranci wtorek, 16 marca 2021 09:42 napisane przez ignoranci

  Kawa nie odróżniasz nawet do kogo należy Dziekanka, do kogo ZOL to poc co zabierasz głos?

 • Link do komentarza realista poniedziałek, 15 marca 2021 14:43 napisane przez realista

  O !! To dziekanka ma RADĘ SPOŁECZNĄ. Ale się nagle obudzili. Ale tak to jest, jak ktoś trzyma 10 srok za ogon !

 • Link do komentarza janciovodnik poniedziałek, 15 marca 2021 13:07 napisane przez janciovodnik

  Rozgrywki polityczne z kasą w tle. Żenada. Minus dla Sejmiku i NFZ.

 • Link do komentarza Helena poniedziałek, 15 marca 2021 12:25 napisane przez Helena

  Warto odnaleźć wyrok NSA w sprawie Dziekanki - II OSK 1243/18 oraz I OSK 1625/18 . To nowe "światło" w sprawie !

  http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/ii-osk-1243-18/zaklady_opieki_zdrowotnej_skargi_na_uchwaly_sejmiku_wojewodztwa_zawierajacej_przepisy_prawa/316fa76.html

 • Link do komentarza Piotr poniedziałek, 15 marca 2021 12:00 napisane przez Piotr

  Zapomnieli powiedzieć, że szpital Dziekanka należy do Zarządu Województwa, czyli kliki PO-PSL-SLD z marszałkiem Woźniakiem i wicemarszałkiem Jankowiakiem na czele! To oni zdecydowali o likwidacji udarówki i neurologii. Koledzy partyjni starosty Gruszczyńskiego!

 • Link do komentarza Stefan poniedziałek, 15 marca 2021 11:39 napisane przez Stefan

  Skoro tacy zmarginalizowani się czujecie no to teraz Panowie wiecie, jak się czują ludzie, którzy w ramach prawdziwie społecznych, a nie politycznych pobudek próbują na co dzień walczyć w tym mieście o różne proste sprawy, a Wy ich olewacie i banujecie na każdym kroku. Co za hipokryzja, a u prezydenta to już szczyt hipokryzji. Gratuluję poczucia humoru.

 • Link do komentarza Kawa poniedziałek, 15 marca 2021 11:39 napisane przez Kawa

  Genialne! Czyli pan prezydent Budasz z PO nie został zapytany przez pana starostę Gruszczyńskiego z PO??? Tak chce się pan prezydent wywinąć z odpowiedzialności? To mniej więcej ten sam szablon co: Nie jestem z PO (Budasz przed wyborami) - jestem niezależny! On chyba naprawdę sądzi, że większość Gnieźnian to kretyni, którzy nie potrafią zerknąć do internetu, gdzie jak wół napisane jest: Tomasz Budasz członek PO!!! To samo teraz. To nie ja!!! To ktoś inny odpowiada! Odpowiada PO bo rządzi i w mieście i w powiecie!!!!!!!

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 15 marca 2021 11:30 napisane przez rezigiusz

  No widzę że rada społeczna to sami swoi z tzw. układu rączka rączkę myje :-) Rada SPOŁECZNA ludzie co to do cholery jest !?!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane