piątek, 12 marca 2021 10:31

Twierdził, że jest awaria. Wszedł do mieszkania i okradł seniorkę

 

Pod pretekstem awarii instalacji elektrycznej przestępca wszedł do mieszkania seniorki z ulicy Sobieralskiego. Mężczyzna wykorzystując sytuację, ukradł znajdujące się w mieszkaniu pieniądze. To kolejny przypadek, kiedy oszust wykorzystał zaufanie seniorki.

Do przestępstwa „pod legendą”, którego ofiarą padła seniorka z ulicy Sobieralskiego w Gnieźnie, doszło 10 marca 2021 roku, ale pokrzywdzona zorientowała się dzień później. Tym razem nieznajomy, który zapukał do drzwi seniorki podał się za elektryka. Mężczyzna przekonał seniorkę, że zajmuje się awarią instalacji elektrycznej, a w jej mieszkaniu wyłączył się prąd.

Gnieźnianka nie spodziewając się, że ma do czynienia z przestępcą wpuściła go do mieszkania. Sprawca sprawdził bezpieczniki, prąd się włączył, po czym wykorzystał moment nieuwagi lokatorki i ukradł znajdujące się w mieszkaniu 1550 złotych.

Policjanci apelują apelują o rozwagę i rozsądek. - Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić lub ukraść nam pieniądze. Nie obdarzajmy nieznanych nam osób nadmiernym zaufaniem. Nie wpuszczajmy do domów osób obcych, nie wierzmy bezgranicznie w ich dobre intencje. Takie działanie pozwoli nam nie stać się ofiarą przestępstwa i nie stracić naszych oszczędności - informuje KPP Gniezno. W sytuacji, gdy akwizytor, sprzedawca lub rzekomy elektryk staje się natarczywy i nie chce opuścić naszego mieszkania natychmiast należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza s niedziela, 14 marca 2021 10:28 napisane przez s

    Co trzeba mieć w sercu by tak robić starszym ludziom......

  • Link do komentarza Tadzio sobota, 13 marca 2021 12:17 napisane przez Tadzio

    Jakim trzeba być baranem aby okradać biednych emerytów z 1550 zł. Karma wraca

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane