poniedziałek, 01 marca 2021 10:44

Oddział zakaźny wciąż pełny - szczepienia trwają, choć dostaw brakuje

 

Dyrekcja gnieźnieńskiego szpitala jak co tydzień poinformowała o aktualnej sytuacji panującej w szpitalu oraz obecnym stanie szczepień populacji.

Co tydzień przedstawiciele Szpitala Pomnik Chrztu Polski informują o sytuacji, panującej na oddziale zakaźnym w lecznicy przy ul. św. Jana oraz 3 Maja. Po kilku tygodniach "normalizacji", znowu jest ona mniej optymistyczna.

- Mamy obecnie 41 miejsc na oddziale zakaźnym zajętych, odnotowaliśmy 6 zgonów od zeszłego tygodnia i 1 osoba jest pod respiratorem. Na szczęście nikt z personelu medycznego i administracyjnego nie przebywa na izolacji. Mamy nadzieję, że jeśli chodzi o nasz personel tak się to utrzyma - przekazał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Przypomnijmy iż w poprzednich tygodniach obłożenie oddziału zakaźnego spadało, podobnie jak liczba zgonów.

Jak dalej dodał dyrektor, sytuacja ze szczepieniami jest również mało optymistyczna: - Realizujemy je, ale szczepionki Pfizera nie przychodzą do nas na pierwsze szczepienie, ale mamy je na drugie. Szczepionki Moderny przychodzą na pierwszy etap. Szczepionka AstraZeneca przychodzi regularnie i zgodnie z zamówieniami. Także niestety dostawy nie są takie, żebyśmy mogli szczepić tak jak byśmy chcieli - mówił. Obecnie w lecznicy nie ma notowanych żadnych nowych ognisk zakażeń.

- Do 7 marca, zgodnie z wytycznymi NFZ chcemy zakończyć szczepienie nauczycieli, więc w tym tygodniu zaszczepimy 1,5 tysiąca osób. Jest to duże wyzwanie, dlatego stworzymy trzeci gabinet do szczepień. Mamy obecnie bardzo mało NOP-ów, czyli działań niepożądanych, mieszcząc się dużo poniżej średniej ogólnopolskiej. Dziś też sprawdzałem - nie zmarnowaliśmy ani jednej szczepionki - dodał Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane