sobota, 27 lutego 2021 09:02

Pożar domku letniskowego

 
Pożar domku letniskowego źródło: OSP Łubowo

W piątkowe przedpołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego, znajdującego się na terenie ogródków "Relaks" w Imielnie w gminie Łubowo.

Do zdarzenia doszło 26 lutego, przed godziną 11. Jak wynikało ze zgłoszenia, pożarem miał być objęty dom letniskowy, znajdujący się na jednej z nieruchomości w ogródkach działkowych w Imielnie.

Na miejsce zadysponowano OSP Łubowo, OSP Lednogórę i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego z zastępów zastano rozległy pożar części ściany, belki stropowej i stropu parterowego budynku z użytkowym poddaszem.

Działania strażaków polegały na wejściu do wnętrza budynku i przeprowadzeniu wentylacji w celu ułatwienia widoczności umożliwiającej ustalenie źródła pożaru. Dopiero wówczas, po jego odnalezieniu, przystąpiono do gaszenia i jednocześnie częściowej rozbiórki fragmentu poszycia dachowego w celu ułatwienia dojścia do ognia.

Działania trwały około 3 godziny. Na miejscu obecna była także policja.

źródło: OSP Łubowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane