Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 lutego 2021 15:12

Zastępca komendanta Policji przeszedł na emeryturę

 

Dzisiaj ze służbą w mundurze pożegnał się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie – nadkom. Sławomir Sikorski. Od początku swojej kariery był związany z komendą w Gnieźnie.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie – nadkom. Sławomir Sikorski zakończył służbę w mundurze funkcjonariusza tej formacji. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się w czwartek podziękował swojemu zastępcy za lata służby na rzecz mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Komendant podkreślił profesjonalizm i wsparcie, na które zawsze mógł liczyć ze strony zastępcy.

Nadkom. Sławomir Sikorski wstąpił w szeregi Policji w 1991 roku. Na początku związany był z pionem prewencji, a następnie pracował w wydziale zajmującym się przestępczością gospodarczą. Od maja 2007 roku był zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, a 4 lata później Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego.

W lipcu 2016 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał nadkom. Sławomira Sikorskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, które piastował do dzisiaj.

W trakcie pełnienia służby wielokrotnie był nagradzany i odznaczany. W 2000 r. otrzymał Brązową Odznakę, w 2011 roku został odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, w 2012 roku z rąk Prezydenta Miasta otrzymał Medal Koronacyjny a w 2019 roku starosta gnieźnieński wyróżnił go Medalem Milenijnym.

Zawsze opanowany, ze stoickim spokojem koordynował zabezpieczenia specjalnych gości między innymi, prezydentów, hierarchów kościelnych i innych ważnych osobistości goszczących na terenie powiatu gnieźnieńskiego. 

źródło: KPP Gniezno

Galeria