Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 lutego 2021 09:28

Wyższe kary za parkowanie bez ważnego biletu

 

Od 1 kwietnia zmotoryzowani, którzy zdecydują się zaparkować w centrum i nie zapłacą za postój lub przekroczą opłacony czas, będą musieli liczyć się z wyższymi karami.

W minioną środę radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany stawek opłat dodatkowych, które obowiązywać mają na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie. W ramach modyfikacji, które wprowadzono w regulaminie, od 1 kwietnia 2021 roku osoby pozostawiające auto w każdej z podstref powinni być przygotowani, że kary za niewykupienie biletu lub przekroczenie czasu, będą wyższe.

Zgodnie ze zmianami, za brak opłaconego biletu w każdej z podstref obowiązywać ma opłata dodatkowa w wysokości 180 złotych (do tej pory było to 75 zł). Ponadto w przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej, nie później niż w terminie 7 dni od daty wystawionego wezwania, stawka ta wynosi 90 złotych (do tej pory było to 50 zł). 

W przypadku przekroczenia opłaconego czasu postoju w podstrefie A, B i C i przybycia do Biura Strefy Płatnego Parkowania w terminie 7 dni od daty wystawionego wezwania, kwota ta wynosić ma 50 złotych. Do tej pory stawka ta była zróżnicowana dla każdej z podstref i wahała się od 20 do 30 złotych. 

W razie nieuiszczenia opłaty dodatkowej w terminach określonych powyżej, Biuro ma wystawiać dodatkowe upomnienie w kwocie 180,00 zł, wraz z należnymi kosztami. Jak argumentowano w uzasadnieniu uchwały, wzrost cen kar motywowany jest wyrównaniem do opłaty dodatkowej obowiązującej w MPK Gniezno, gdzie również wynosi ona 180 złotych, a 90 złotych w przypadku uiszczenia opłaty w ciągu jednego dnia roboczego.

Temat wywołał krótką dyskusję na posiedzeniu rady, ale ostatecznie został przyjęty większością głosów i zmiany wejdą w życie zgodnie z podanym, wiosennym terminem.

16 komentarzy