Wydrukuj tę stronę
wtorek, 23 lutego 2021 11:26

Policjanci przekazali książki dla seniorów

 
Policjanci przekazali książki dla seniorów źródło: KPP Gniezno

Kilkadziesiąt książek, które mogą trafić w nowe ręce, przekazali gnieźnieńscy policjanci w ramach akcji organizowanej przez bibliotekę.

Raz przeczytane często zalegają na domowych półkach. Dlatego dzielnicowa st. sierż. Patrycja Piorowicz z gnieźnieńskiej komendy, odpowiadając na apel Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, postanowiła podzielić się swoimi książkowymi zbiorami z pensjonariuszami domów opieki społecznej. Do akcji włączyło się także kilku policjantów i pracowników komendy.

W miniony poniedziałek dzielnicowi przekazali książki do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, która prowadzi zbiórkę do końca lutego br., a następnie przekaże seniorom. Tym samym policjanci dali dobry przykład, by wspierać czytelnicze akcje - publikacje trafią do pensjonariuszy gnieźnieńskich domów opieki społecznej i tym samym sprawią im wyjątkowy prezent. Książki do biblioteczek w domach opieki będą dowodem pamięci o starszych, a dla pensjonariuszy doskonałą formą rozrywki. 

Książki wciąż jeszcze można dostarczać do placówek BPMG (Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, Filia nr 1 ul. Krucza 3, Filia nr 2 ul. Staszica 12a, Filia nr 9 os. Orła Białego 18). W podziękowaniu za udział w akcji darczyńcy otrzymają dyplom.

Galeria