niedziela, 28 lutego 2021 11:07

Przedszkolny punkt terapeutyczny Niebieska Sowa zaprasza

  Artykuł sponsorowany
Przedszkolny punkt terapeutyczny Niebieska Sowa zaprasza zdjęcie nadesłane

Przedszkolny punkt terapeutyczny Niebieska Sowa, zaprasza do zapoznania się z możliwością skorzystania z opieki nad dzieckiem od 2,5 roku życia.

Niebieska Sowa stworzona została z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w celu zapewnienia im kompleksowej opieki. Przestrzeń oraz atmosfera w przedszkolu została stworzona tak, aby wszyscy podopieczni mieli poczucie bezpieczeństwa i czuły się jak w domu. 

Wyspecjalizowana kadra czuwa nad organizacją edukacyjno-terapeutyczną wszystkich wychowanków. Priorytetem placówki jest indywidualne podejście do każdego dziecka i prowadzenie zajęć z uwzględnieniem tempa jego rozwoju i psychofizycznych możliwości. Nadrzędnym celem, jaki przyświeca opiekunom, jest osiągnięcie przez podopiecznego jak największej samodzielności w życiu codziennym oraz nabywanie wiedzy potrzebnej na dalszych etapach edukacji. 

Instytucja funkcjonuje od 2012 roku przy ul. Warszawskiej 21, jednak we wrześniu ubiegłego roku zmieniła się zarówno osoba prowadząca, jak i nazwa placówki. Jako Niebieska Sowa, przedszkolny punkt terapeutyczny zapewnia dziecku udział w zajęciach indywidualnych (w tym, w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka) specjalistycznych, takich jak: Logopedia czy Integracja Sensoryczna, a także dodatkowych: hipoterapia z elementami dogoterapii oraz grupowych: np. Porannego Kręgu. Ponadto korzysta się z takich atrakcji, jak m.in.: teatrzyk i kino przedszkolne, zewnętrzne kluby zabaw, spacery do pobliskich parków na place zabaw.

Niebieska Sowa na pierwszym miejscu stawia dziecko oraz jego dobro. W tym miejscu każdy podopieczny ma swój indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny, który jest specjalnie dla niego opracowywany przez terapeutów. 

Przedszkole jest czynne od 8 do 14 i rodzice nie ponoszą w nim żadnych opłat - pobyt dziecka, wyżywienie oraz zajęcia z terapeutami są darmowe. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie przez dziecko orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną (można zgłosić dziecko do placówki w trakcie diagnozy).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane