poniedziałek, 22 lutego 2021 08:26

Sprawczyni czołowego zderzenia miała być nietrzeźwa

 

Sprawczyni zdarzenia drogowego, do którego w niedzielny wieczór na ul. Poznańskiej w Gnieźnie, miała doprowadzić do zdarzenia w stanie nietrzeźwości.

O zdarzeniu informowaliśmy jeszcze tego samego wieczoru 21 lutego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kierująca Mazdą 44-latka, jadąc ul. Poznańską pod prąd po pasie prowadzącym na Bydgoszcz, na wysokości Muzeum (przy przystanku) doprowadziła do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym BMW, kierującym się w stronę ul. Łaskiego.

W wyniku zderzenia Mazda wypadła na pas zieleni. Jak udało się nam dowiedzieć w poniedziałkowy ranek w KPP Gniezno, kierująca tym autem miała być nietrzeźwa - kobieta przyznawała się do spożywania alkoholu, a także był on od niej wyczuwalny podczas prowadzonych działań na ul. Poznańskiej. Z uwagi na jej stan po zdarzeniu i niemożność zbadania stopnia zawartości alkoholu w organizmie alkomatem, po przewiezieniu do szpitala pobrano od niej krew do badań - dopiero te wyniki pozwolą ustalić faktyczny poziom nietrzeźwości.

Jak jednocześnie ustalili policjanci, kierująca BMW 52-latka była trzeźwa. Okoliczności zdarzenia wciąż są ustalane.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Kinga wtorek, 23 lutego 2021 19:54 napisane przez Kinga

  Korniszon nie pisz głupot. Jak od niej leciało alkoholem, to żadne badania nawet nie są potrzebne. Ciekawe, że w innych przypadkach to wynik jest natychmiast, a tutaj każesz czekać parę dni. A gdyby tak kogoś zabiła, to też by czekano tyle czasu? Chyba tylko po to, by dać zaś na ziewanie z kraju.

 • Link do komentarza Elka wtorek, 23 lutego 2021 14:48 napisane przez Elka

  w latach ubiegłego stulecia napisano by pani Jolanta B albo inna Krystyna J, chociaż najpewniej pełne nazwisko by się pojawiło, wtedy byłoby jej chociaż wstyd wyjść na ulicę, a tak pozostaje anonimowa, aż prokurator udowodni, że jest winna... po co takie prawo?

 • Link do komentarza juras wtorek, 23 lutego 2021 13:22 napisane przez juras

  Właśnie tak jeżdżą te wszystkie nowobogackie. Z prądem i pod prąd.

 • Link do komentarza korniszon wtorek, 23 lutego 2021 12:02 napisane przez korniszon

  Jarosławie, trochę przyzwoitości to w kwestii oczekiwania na wyniki badań. W tej sprawie nie ma nic pilnego, skoro próbki pobrano od razu po przewiezieniu sprawczyni do szpitala.Krew jest wysyłana do laboratorium w Poznaniu i jeśli sprawa nie wymaga pilności, wynik jest po góra kilku dniach. Jeśli ma pan informacje o mataczeniu w tej sprawie, trzeba od razu powiadomić prokuraturę. Jeśli nie - zamilczeć.

 • Link do komentarza Jarosław wtorek, 23 lutego 2021 11:24 napisane przez Jarosław

  Ciekawe, kto za nią stoi? Zwykły Kowalski na miejscu wiedziałby, ile wydmuchał, a tu potrzeba trochę czasu na mataczenie i przeinaczenie faktów. Panie komendancie, gdzie granice przyzwoitości?

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 23 lutego 2021 09:38 napisane przez kierowca

  Szkoda, że teraz jest takie RODO, bo gdy t to było przeć laty, a najpewniej przed wojną, to z takiej notatki prasowej byśmy się dowiedzieli, jak się ta kobieta nazywa, a nawet, gdzie mieszka. I to byłaby największą kara dla takiej baby.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 22 lutego 2021 14:10 napisane przez kierowca

  Coś nowego, strach z domu wychodzić. W mieście na każdym kroku widać tylko flaszki pod drzewami.

 • Link do komentarza Babcia poniedziałek, 22 lutego 2021 11:42 napisane przez Babcia

  podobno takie przygody u tej Pani nie pierwszy raz!? widać skuteczność kar, jeżeli je dostawała....

 • Link do komentarza qter poniedziałek, 22 lutego 2021 09:30 napisane przez qter

  Jakie okoliczności są ustalane? Mądra inaczej jechała (na prądzie) pod prąd i doprowadziła do wypadku. Proste jak budowa cepa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane