czwartek, 18 lutego 2021 16:21

Oświadczenia pracowników ZOL, rodzin i podopiecznych

 

Odnosząc się do wypowiedzi padających w przestrzeni publicznej, które dotyczą sytuacji wokół Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, pracownicy, rodziny oraz opiekunowie prawni, a także sami podopieczni wystosowali oświadczenia. 

Jak można przeczytać w treści wspomnianych pism, ich autorzy cały czas obstają przy swoim, nie chcąc by ich jednostka trafiła w struktury szpitala "Dziekanka". Jednocześnie także apelują o wsparcie ich działań.

Adwokat Dawid Łuczak z kancelarii Łuczak&Stefańska Adwokaci, który reprezentuje pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gnieźnie, podkreśla, iż pracownicy zaprzeczają doniesieniom medialnym, iż w odniesieniu do planowanych zmian Zakładu zostało osiągnięte przez nich jakiekolwiek porozumienie z przedstawicielami samorządu terytorialnego. Pracownicy obawiają się o przyszłość samej placówki, pacjentów oraz ich sytuacji zawodowej, ale również o kwestie wypracowanych przez lata środków finansowych, które miały być przeznaczone na dalsze inwestycje w podmiocie.

Adwokat Marta Stefańska, reprezentująca z kolei rodziny i opiekunów podopiecznych wskazuje, że rodziny oraz podopieczni czują się pomijani w zakresie planowanych zmian organizacyjnych i prawnych Zakładu. Martwią się, iż sugerowane w chwili obecnej rozwiązanie, może zniszczyć tak misternie i konsekwentnie, z wielkim, ponadobowiązkowym zaangażowaniem personelu, rodzin i opiekunów, tworzony i realizowany plan przywrócenia osobom przebywającym w Zakładzie poczucia stabilności, bezpieczeństwa, spokoju i posiadania domu, co przecież jest dla nich tak ważne.  

 

Oświadczenie pracowników ZOL:

 

 

Oświadczenie rodzin i opiekunów prawnych podopiecznych przebywających w ZOL:

 

Oświadczenie pensjonariuszy ZOL-u:

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 20 lutego 2021 20:42 napisane przez czytelnik

  Ad. Suweren - propozycja wykupienia ( kogo, za co i dlaczego) jest haniebna w swej wymowie. Ludźmi się nie handluje Suwerenie. Ludzie to nie towar, a szczególnej troski wymagają ci, co sami bronić się nie umieją!
  ad. Gnieźnianin - proszę tylko o trochę grzeczniejszy ton, bo choć nie zna się Pan na niczym i obserwując pańskie komentarze, pisze Pan same głupoty, to w wypadku tych ludzi, którymi handluje dzisiaj władza, jakiekolwiek uwagi z pańskiego komputera są nie na miejscu. Co pan sobie myśli, ze ci pensjonariusze mają "Ławą" przyjść na protest? Pensjonariusze, którzy przezywają olbrzymi stres, dla których całym światem jest budynek ZOLu, ogród przed domem i personel, a Pan chce ich wyganiać na protest w dodatku na taki mróz? Dziwi Pan nieliczna grupa protestujących? Bo mnie nie dziwi, bo wiem, ze większa część personelu opiekuje się swoimi podopiecznymi, są zatem tam, gdzie ich miejsce. i naprawdę nie pan zamilknie bo sieje Pan wiecznie zamęt w każdej sprawie.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 19 lutego 2021 07:44 napisane przez Gnieźnianin

  Ludzie ogarnijcie się...cały czas te same już nudne argumenty...Wiadomo że ZOL jest DOMEM osób tam przebywających...dlatego zostaną tam oni i nic się dla nich nie zmieni! Wydaje mi się że jest to takie zasłanianie się właśnie tymi ludźmi tam mieszkającymi dla własnego dobra...
  Protesty...co to za protest gdzie wychodzi grupka dziesięciu osób? I jeszcze namawiacie Państwo w mediach społecznościowych PRSOSIMY O WSPARCIE... Kto ma przyjść skoro sprawa go nie dotyczy? Ja pracujący w całkiem innej branży... ?!?
  Narzekać na Dziekankę łatwo ale jakoś szpital funkcjonuje od lat... a to że jest zadłużony to tak jak wszystkie szpitale!

 • Link do komentarza SUWEREN piątek, 19 lutego 2021 05:24 napisane przez SUWEREN

  Proste rozwiązanie wykupicie ZOL i wtedy żadna lapa polityka nie usiądzie na tym

 • Link do komentarza emeryt czwartek, 18 lutego 2021 18:58 napisane przez emeryt

  Wysyłajcie ten listy do parlamentarzystów - tych mądrych, a nie tych, którym tylko kasa i polityka w głowie, wysyłajcie do ministrów, do prezydenta, do prezesa największej partii. Nie dajcie się zmanipulować i za grosz nie wierzcie w to, co wam starosta obiecuje, Czyli, ze zostaniecie na miejscu i tylko zarządzanie będzie z dziekanki. Ludzie, którymi się opiekujecie to nie przedmioty, to nawet nie pacjenci, których on chce ulokować psychiatrycznym szpitalu. To są pensjonariusze, dla których ZOL jest rodzinnym domem, to sa pensjonariusze, którzy w tym domu i w tym środowisku wracają często do pewnej stabilizacji zdrowotnej. Oni mimo pewnych braków, doskonale się orientują, że ich miejsce na ziemi, to właśnie ten dom, ten personel ta placówka, ta dyrekcja. A władze zachowują się, bezdusznie i za nic mają tych, których los pokrzywdził tak, że sami w strajku przeciw tym władzom stanąć nie mogą. Skandalem jest uzyskiwanie pieniędzy dla jednych kosztem drugich. Wracają ciemne czasy minionej epoki, kiesy w Polsce porządny człowiek nie miał nic do powiedzenia!

 • Link do komentarza pierożek czwartek, 18 lutego 2021 16:41 napisane przez pierożek

  walczcie ile sił!! poruszajcie niebo i ziemię, Dziekanka utopi ZOL, bo sama tonie!! Władze już sama nie wiem jakie nie mają pomysłu na Dziekankę od lat, zamiast rozbudowywać szpital miejski trzeba było połączyć obie placówki szpitalne, (jedna administracja, a pracownicy byliby zatrudniani przez jednego pracodawcę, a nie latali z dyżuru na dyżur!) ile tu byłoby oszczędności, miejsca na Dziekance było i jest dosyć, teraz kiedy ta ledwo zipie, wyprzedaje majątek lub chce przejąć! Sama źle zarządzana, chce rozwalić coś co bardzo dobrze funkcjonuje!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane