poniedziałek, 15 lutego 2021 11:06

Posłanka zmienia ugrupowanie polityczne

 

Paulina Hennig-Kloska, posłanka partii Nowoczesna, przeszła do ugrupowania Szymona Hołowni. Stało się tak pomimo wahania, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu.

O sprawie informują ogólnopolskie media, które podają iż posłanka dołącza do ruchu Polska 2050 i tym samym odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. Do zmian miało dojść w ubiegłym tygodniu, jednak w pewnym momencie posłanka się wycofała z podjętej decyzji.

Jako pierwszy o możliwym transferze poinformował serwis Interia w połowie ubiegłego tygodnia. Wkrótce po tym posłanka zdementowała te informacje, a wkrótce po tym konferencję prasową ruchu Polska 2050 odwołano "z przyczyn niezależnych". Jak twierdzi serwis, wynikało to z próby zatrzymania parlamentarzystki w Koalicji Obywatelskiej. 

Obecnie przejście Pauliny Hennig-Kloski do nowego ruchu pozwala na utworzenie trzyosobowego koła parlamentarnego w Sejmie, w którym będzie także Hanna Gil-Piątek (do niedawna w Lewicy) oraz Anna Mucha (wcześniej KO).

17 komentarzy

 • Link do komentarza darek poniedziałek, 01 marca 2021 16:14 napisane przez darek

  papierowa posłanka, politycznie nieciekawa, nie znająca historii Polski (pamiętna wypowiedź...), starająca się zwrócić na siebie uwagę krzykliwymi wystąpieniami w Sejmie RP i nie tylko...
  jest tak pusta, jak partie między którymi migruje...

 • Link do komentarza wilk środa, 17 lutego 2021 01:13 napisane przez wilk

  Stare Kiejkuty wystawili kolejnego SŁUPA, po nieudanych i skompromitowanych palikocie,petru i kukizie,teraz przyszedł czas fircyka z antypolskiej szczekaczki!!! A pani kluska,pasuje tam,bo to jedno i to samo środowisko komuszych pociotkow,sponsorowanych z zagranicy wschodniej i zachodniej,przefarbowanych teraz w tzw.demokratów ,a w rzeczywistości mających w ....głęboko w nosie,że tak grzecznie powiem,polskie społeczeństwo,NAS zwykłych ludzi !!! Im chodzi tylko o dwie rzeczy,kariera i forsa,!!! Czekam teraz kiedy taki sam krok zrobi...... budasz,bo że zrobi to jestem niemal pewny,złożymy się???

 • Link do komentarza szperacz wtorek, 16 lutego 2021 20:54 napisane przez szperacz

  Znowu o Gnieźnie, tylko jakoś nieciekawie: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/%E2%80%9Egazeta-polska%E2%80%9D-m%C4%85%C5%BC-hennig-kloski-wygra%C5%82-przetarg-na-materia%C5%82y-biurowe-dla-szk%C3%B3%C5%82/ar-BB1dI5mz

 • Link do komentarza Misio wtorek, 16 lutego 2021 00:17 napisane przez Misio

  Mam nadzieję, że udział w długu Nowoczesnej został spłacony - czekam na oświadczenie w tej sprawie, oczywiście pod rygorem odpowiedzialności karnej

 • Link do komentarza pierożek poniedziałek, 15 lutego 2021 21:44 napisane przez pierożek

  zmiana szyldu politycznego w trakcie trwania kadencji powinna być końcem kadencji takiego posła, który tylko z powodów utrzymania sie na powierzchni politycznego morza daje się znosić przez wiatry polityczne...

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 15 lutego 2021 17:16 napisane przez wyborca

  Transfery politycznych kameleonów kończą się porażką. Może i dobrze, bo Polacy nie lubią politycznych transferów. 65 proc. ocenia tę sytuację jako nie do zaakceptowania. Tak wynika z sondażu MillwardBrown. Jedynie 29 proc. ankietowanych nie widzi w transferach nic złego i uważa, że to całkiem normalna sytuacja w polityce.

 • Link do komentarza Kawa poniedziałek, 15 lutego 2021 15:30 napisane przez Kawa

  Jedno potrafi genialnie - kłamać patrząc prosto w oczy!
  Jeszcze w zeszłym tygodniu zarzekała się, że NIGDY, NIGDZIE się wybiera ...
  Łódka tonie, co sprytniejszy się ratuje!

 • Link do komentarza karol poniedziałek, 15 lutego 2021 14:46 napisane przez karol

  Chce być europosłem,myśli perspektywicznie,tam jest kasa X5,kto pierwszy u Szymonka ten lepszy,a gnieżnianie na złość PISowi za trzy lata wybiorą każdego. Tak więc kluska wie co robi.

 • Link do komentarza Mieczysław S. poniedziałek, 15 lutego 2021 14:36 napisane przez Mieczysław S.

  Tej pani dziękujemy. Wyborców ta pani ma w głębokim poważaniu. Będziemy pamiętać.

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 15 lutego 2021 13:37 napisane przez Wyborca

  Bardzo dobrze dla platformy w Gnieźnie że ta Pani odeszła. A Holownia pożałuje takiej Pani. Co ona załatwiła dla ludzi podczas swego wiktu na publicznym garnuszku.

 • Link do komentarza Babcia poniedziałek, 15 lutego 2021 13:21 napisane przez Babcia

  cóż, kobieta zmienną jest... ciekawe gdzie Pani skończy kadencję??

 • Link do komentarza Nina poniedziałek, 15 lutego 2021 12:29 napisane przez Nina

  Kolejna pani jak chorągiewka na wietrze zmienia zdanie. Wiadomo trzeba myśleć o wyborach. Nam takich niestabilnych w sejmie i naszym miescie nie potrzeba. Ta pani niech myśli o pracy która wykonuje kazdy Polak. Judaszy nie potrzeba.

 • Link do komentarza mee poniedziałek, 15 lutego 2021 12:13 napisane przez mee

  Zdrada wyborców

 • Link do komentarza lokalny poniedziałek, 15 lutego 2021 12:11 napisane przez lokalny

  Trzeba szyldy na kamienicy pozmieniać. Na jak długo???

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 15 lutego 2021 12:06 napisane przez rezigiusz

  Mam tylko nadzieję że to druga i ostatnia kadencja tej bezproduktywnej parlamentarzystki.

  A na marginesie widać po co ta Pani poszła do polityki.

 • Link do komentarza realista poniedziałek, 15 lutego 2021 11:47 napisane przez realista

  I tak jest właśnie z kobietami . Na ich lojalność nigdy nie można liczyć ! A sztuczny twór Hołowni - partia "Polska 2050" i tak za chwilę zupełnie się rozpadnie.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 15 lutego 2021 11:42 napisane przez czytelnik

  Po prostu - SKAKANKA!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane