niedziela, 14 lutego 2021 10:32

41 przypadków zakażeń i 1 zgon

 

W niedzielne przedpołudnie poinformowano o kolejnych przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w naszym regionie.


Jak przekazano przed południem 14 lutego, na terenie kraju potwierdzono 5334 przypadków  zakażeń - z tego 511 zlokalizowanych jest na terenie Wielkopolski.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano 41 nowych zakażeń. Jest to 2,82 przypadku na 10 tys. osób.  Ponadto odnotowano 1 zgon z powodu chorób współistniejących. Obecnie 730 osób znajduje się w kwarantannie. 

Dane związane z kolejnymi zakażeniami nie są podawane przez Sanepid oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki, a jedynie przez centralny system prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród tych danych nie ma podanych informacji o aktualnej liczbie osób zakażonych. Od początku wystąpienia pierwszego przypadku w powiecie gnieźnieńskim było to ok. 6945 osób. 

1 komentarz

  • Link do komentarza A. Z niedziela, 14 lutego 2021 14:16 napisane przez A. Z

    ... jesteśmy niechlubnym liderem w Wielkopolsce

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane