piątek, 12 lutego 2021 16:53

Protest na Rynku - pracownicy ZOL nie odpuszczają

 

Mimo panującego zimna, przedstawiciele środowiska pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zdecydowali się zorganizować protest na Rynku - tak, by każdy przejeżdżający widział ich transparenty.

Komitet Obrony ZOL przy ul. Orzeszkowej - bo tak zdecydowali się podpisać swoją ulotkę, którą rozdawano dziś w mieście - cały czas apelują o pozostawienie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w swojej dotychczasowej formie. Dlatego też zdecydowali się, by zamiast organizować protest przy siedzibie instytucji lub pod Starostwem Powiatowym, tym razem pojawić się na Rynku. Tu też rozstawili się tak, by wszyscy przejeżdżający samochodami widzieli ich transparenty.

Pracownicy ZOL oraz rodziny podopiecznych czują się w całym sporze wciąż pomijani, czego wyraz zdecydowali się dawać nie tylko na trzymanych sloganach, ale także w internecie, gdzie publikują na bieżąco informacje o swojej sytuacji. Cały czas czują się traktowani jako karta przetargowa, która rozgrywana jest między Urzędem Marszałkowskim, szpitalem "Dziekanka" oraz Starostwem Powiatowym. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 16 lutego 2021 18:25 napisane przez Koryfeusz

  bezpartyjny, ale jeśli ktoś z tych protestujących głosował na PO to znaczy, że nie myślał, albo ma sklerozę. Przecież ludzie wiedzieli, co ta opcja zrobiła ze szpitalem i w konsekwencji wstrzymano jego rozbudowę, a to co już postawiono chcieli wyburzyć. Czy naprawdę nie mieli wiedzy na podstawie wcześniejszych doświadczeń, że właśnie takie coś przeciw czemu protestują może mieć miejsce? Jeśli wśród tych protestujących są zwolennicy PO, którzy na te ugrupowanie głosowali to nie mają moralnego prawa protestować, bo oddając swój głos zgodzili się na to co robią władze powiatu z ZOL-em. Niech się nie tłumaczą, że nie wiedzieli. Otóż wiedzieli, bo pamiętali jak było ze szpitalem, a jeśli ktoś mając tę wiedzę głosował na nich to znaczy, że się zgodził na to co jest. Innego tłumaczenia nie ma.

 • Link do komentarza Merkury wtorek, 16 lutego 2021 06:55 napisane przez Merkury

  Piotrusiu P. - obrońco Starostwa to do ciebie.
  CZTERY miliony złotych które są na koncie Zolu pochodzą z NFZ (państwowa kasa) i pieniędzy pensjonariuszy. Starostwo ma ogromną ochotę na tą kasę.

 • Link do komentarza Kaufman 73 wtorek, 16 lutego 2021 06:16 napisane przez Kaufman 73

  Gniezno to siedziba dawnej komuny i miłośników PO -paprańców, dlatego też w naszym mieście wszystko upada lub jest wyprzedawane. Nigdy nie mieliśmy szczęścia do ludzi władzy. Niestety to wina ludzi głupich i naiwnych którzy ich wybrali. Przed wyborami za trzy lata znów zapomną i będzie tak jak było.

 • Link do komentarza bezpartyjny poniedziałek, 15 lutego 2021 12:20 napisane przez bezpartyjny

  ad Koryfeusz: To samo można napisać o wszystkich politykach,również o twych idolach z PIS.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 14 lutego 2021 21:16 napisane przez wilk

  Koryfeusz ma rację,na kogo głosowali pracownicy i także rodzice ?? Zdaję się ,że większość na budasza i platfusow z komuną,bo to jedno i to samo!!! I co prezydent miasta NIE wspiera Was,jak niedawno poparł wulgarne marsze HEKS,co wcale mnie nie dziwi.Musiałby przeciwstawić się towarzyszom z sitwy i to pokazuje jak mało go obchodzą nasze lokalne problemy.

 • Link do komentarza wyborca niedziela, 14 lutego 2021 19:19 napisane przez wyborca

  Może wreszcie ludzie w Gnieźnie oczy otworzą i zobaczą, kto jest kim w tych władzach. Jedyne, co się tej władzy najbardziej udaje, to porozsadzać swoich na stołkach. No i jeszcze parę innych rzeczy, które wołają o pomstę do nieba.

 • Link do komentarza Bartek niedziela, 14 lutego 2021 10:37 napisane przez Bartek

  Kto rządzi w Gnieżnie ? PO - st KO - muna. Wszystko w temacie.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 13 lutego 2021 11:11 napisane przez Koryfeusz

  Chcieliście rządów Platformy to macie. Rządzą w województwie od dawna, a od kilku lat w powiecie. Przecież to jest formacja, dla której liczą się tylko pieniądze, a nie ludzie. Oni by wszystko wyprzedali, co typowe dla liberałów. Ciekaw jestem kiedy zaczną ludzi sprzedawać w niewolę dla pieniędzy? Bo po nich to się wszystkiego można spodziewać. A ludzie dalej popierają liberałów. To jest kręcenie sobie pętli na szyję. Protestujący powinni podziękować wyborcom PO, bo to oni zgotowali im ten los.

 • Link do komentarza Piotr Prusakiewicz sobota, 13 lutego 2021 11:11 napisane przez Piotr Prusakiewicz

  Pani/Panie Merkury, Starostwo było i jest jednostką prowadzącą ZOL, więc argument finansowy jest nietrafiony. Proszę nie wstydzić się swojego nazwiska, więcej odwagi przy wyrażaniu opinii, nawet tych bzdurnych.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 13 lutego 2021 00:52 napisane przez mieszkaniec

  @ Gnieźnianin - to ty nie masz prawa wypowiadać się w imieniu zdesperowanych gnieźnian. Pojęcia nie masz o niczym, a wtrącasz wszędzie swoje trzy grosze.

 • Link do komentarza Maria piątek, 12 lutego 2021 22:40 napisane przez Maria

  Dlaczego pacjenci i pracownicy ZOL-u mają cierpieć za złe zarządzanie szpitalem Dziekanka oraz nieudolną pracę starostwa i urzędu marszałkowskiego ?????????

 • Link do komentarza urzędas piątek, 12 lutego 2021 21:21 napisane przez urzędas

  No to starosta Gruszczyński ma problem. Nie pierwszy zresztą. Zobaczymy, jak się wykaże. Starostwo to nie senat ani rada miasta. Tu trzeba naprawdę tęgiej głowy, by sprostać wszelkim zadaniom i jednocześnie pochylić się nad wyborcami.

 • Link do komentarza Danka piątek, 12 lutego 2021 20:41 napisane przez Danka

  Ludzie spokojnie na Dziekance nie gryzą...no może niektórzy
  pacjenci jak przychodzą w początkowej fazie choroby:,-) Będzie dobrze! Biedne Panie bez czapek,rękawiczek i szalików marzną na rynku a i tak już wszystko jest przesądzone...

 • Link do komentarza Dolars piątek, 12 lutego 2021 20:15 napisane przez Dolars

  Tak trzymać! Rozliczcie ta szajkę... Nie dla układów chcą ratować swoje **** tylko kosztem chorych bezbronnych ludzi. $$$ zawładnęły

 • Link do komentarza ! piątek, 12 lutego 2021 19:51 napisane przez !

  Nie dajcie się, nie możecie odpuścić. Nie mają prawa robić z was karty przetargowej. Pazerność zaczyna być sloganem przyświecającym wojewódzkim władzom, skoro szantażują "zol za oddziały". To jest po prostu skandal.

 • Link do komentarza ! piątek, 12 lutego 2021 19:34 napisane przez !

  Nie dajcie się, nie możecie odpuścić. Nie mają prawa robić z was karty przetargowej. Pazerność zaczyna być sloganem przyświecającym wojewódzkim władzom, skoro szantażują "zol za oddziały". To jest po prostu skandal.

 • Link do komentarza Babcia piątek, 12 lutego 2021 18:53 napisane przez Babcia

  popieram pracowników ZOLu, mają rację, jednostka, która bardzo dobrze funkcjonuje od lat, ma ratować budżet dziekanki.... niech ktoś to wreszcie powie jasno i wyraźnie...

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 12 lutego 2021 18:51 napisane przez Gnieźnianin

  Niech już przestaną cyrkować...co ma być i tak będzie...

 • Link do komentarza Merkury piątek, 12 lutego 2021 17:54 napisane przez Merkury

  Starostwo próbuje ZA***** pieniądze ZOLu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane