czwartek, 11 lutego 2021 10:59

34 nowe zakażenia i 2 zgony

 

W czwartkowe przedpołudnie poinformowano o kolejnych przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w naszym regionie.

Jak przekazano przed południem 10 lutego, na terenie kraju potwierdzono 7008 przypadków  zakażeń - z tego 556 zlokalizowanych jest na terenie Wielkopolski.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano 34 nowe zakażenia. Jest to 2,34 przypadku na 10 tys. osób.  Ponadto odnotowano 2 zgony - 1 z powodu chorób współistniejących i 1 z powodu koronawirusa. Obecnie 822 osób znajduje się w kwarantannie. 

Dane związane z kolejnymi zakażeniami nie są podawane przez Sanepid oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki, a jedynie przez centralny system prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród tych danych nie ma podanych informacji o aktualnej liczbie osób zakażonych. Od początku wystąpienia pierwszego przypadku w powiecie gnieźnieńskim było to ok. 6858 osób. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane