środa, 10 lutego 2021 21:20

Pożar budynku mieszkalnego

 
Pożar budynku mieszkalnego źródło: OSP Łubowo

Kilka zastępów straży gasiło pożar budynku, do którego doszło w środowe popołudnie na terenie Imielna na ogródkach działkowych.

Do działań gaśniczych pierwsze zastępy zostały zadysponowane krótko przed godziną 14. Jak wynikało ze zgłoszenia, w jednym z domów miało wystąpić zadymienie. Na miejsce skierowano OSP Łubowo, JRG Gniezno oraz OSP Lednogóra.

Po dotarciu na miejsce pierwszych wozów strażackich zastano gęsty dym wydobywający się z komina i dachu parterowego budynku.

Po przystąpieniu do działań gaśniczych, rozpoczęto wentylację pomieszczeń z dymu, który nagromadził się wewnątrz obiektu, po czym przystąpiono do gaszenia ognia, którego źródło znajdowało się w rejonie poddasza, gdzie pożar objął już sporą część konstrukcji. W tym celu dokonano także wycięcia fragmentów stropu i poszycia w celu ułatwienia dostępu.

W wyniku zdarzenia niegroźnemu poparzeniu uległa właścicielka posesji. Działania gaśnicze zostały zakończone po około 3 godzinach. 

źródło: OSP Łubowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane