wtorek, 09 lutego 2021 08:01

Wiózł za ciężkie szamba i bez ważnego przeglądu

 
Wiózł za ciężkie szamba i bez ważnego przeglądu źródło: WITD

Przyczepą bez ważnego badania technicznego wiezione były za ciężkie betonowe szamba. Nienormatywny przewóz zatrzymali wielkopolscy inspektorzy.

Kilka dni temu na drodze odchodzącej od trasy ekspresowej S5 inspektorzy z Gniezna zatrzymali nienormatywny zespół pojazdów. Krajowy przedsiębiorca na trasie Krzywosądy - Gowarzewo przewoził na potrzeby własne trzy zbiorniki betonowe na szambo.

Kierowca nie okazał zezwolenia kategorii siódmej na przejazd pojazdem nienormatywnym. Dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o 3,75 t, bowiem waga wykazała 43,75 t, a dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej przy normie 18,0 t, wyniósł 18,95 t. Poza tym przyczepa nie miała przeglądu technicznego i inspektorzy zatrzymali jej dowód rejestracyjny.

Ponadto stwierdzono również naruszony obowiązek terminowego pobierania danych z karty kierowcy. Przewoźnika czeka postępowanie administracyjne zagrożone łączną karą pieniężną 3000 zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 zł.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane