poniedziałek, 08 lutego 2021 10:55

Szpital liczy na zmniejszenie ilości miejsc na oddziale zakaźnym

 

Obecnie obłożenie miejsc na oddziale zakaźnym Szpitala Pomnik Chrztu Polski jest mniejsze niż jeszcze kilka tygodni temu. 

W trakcie cotygodniowego spotkania informacyjnego o sytuacji w placówkach zdrowotnych przy ul. 3 Maja i św. Jana, dyrekcja poinformowała o aktualnie podejmowanych działaniach.

- Dobra informacja jest taka, że w przeciągu tygodnia odnotowaliśmy jeden zgon na oddziale zakaźnym. Jest to wciąż o jeden za dużo, natomiast pamiętamy, że mówiliśmy niedawno o nawet 10 tygodniowo. Obecnie mamy na oddziale 37 osób - przekazał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala.

- Patrząc po ilości osób na oddziale zakaźnym, to ona z tygodnia na tydzień jest coraz mniejsza i liczymy, że jest szansa iż ten oddział będzie zlikwidowany, co niesamowicie ułatwiłoby pracę samego szpitala - przyznał dyrektor. - Zmniejszenie oddziału zakaźnego do 20 łóżek upłynniłoby pracę szpitala - dodaje Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa: - Szpital podejmuje prace w trybie planowym, przynajmniej dotyczy to oddziałów zabiegowych. Na 3 Maja przywróciliśmy działanie ortopedii w pierwotnej lokalizacji i ilość miejsc na oddziale chirurgicznym i ortopedycznym jest taka, jak była zawsze - mówił.

Jak informuje dyrekcja, kolejki do oddziałów są długie, ale ich funkcjonowanie ma być usprawnione: - W zależności od schorzenia te kolejki są różne, ale będą one weryfikowane, gdyż część pacjentów poradziła sobie, znalazła możliwość operacji w innych szpitalach, a my tę kolejkę w tej chwili odświeżamy i na dziś pacjenci są przyjmowani prawie od ręki - mówił Mateusz Hen. 

Obecnie kończy się szczepienie drugiej dawki u grupy zero, a ponadto zaszczepione zostały osoby z domów pomocy społecznej. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane