piątek, 29 stycznia 2021 11:02

Kara za zbyt dużo cukru

 
Kara za zbyt dużo cukru źródło: WITD

Dwa kontenery okazały się za ciężkie i będą kosztować przewoźnika ponad dwa i pół tysiąca kary, jak wyliczyli wielkopolscy inspektorzy z Gniezna.

27 stycznia na drodze ekspresowej S5, kierowca przewoził zespołem pojazdów dwa kontenery 20-stopowe, jeden z cukrem w big bagach, a drugi pusty.

Jak się okazało w trakcie kontroli, krajowy transport drogowy rzeczy na trasie z Trójmiasta do Środy Wielkopolskiej okazał się nienormatywny. Powodem były przekroczenia: dopuszczalnej masy całkowitej wynoszącej 40 t, o 2,5 t i dopuszczalnego nacisku podwójnej osi nienapędowej w naczepie, przy normie 18 t o 1 t.

Przedsiębiorca może otrzymać w sumie 2550 zł kary w postępowaniu administracyjnym, a kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Pojazd został doprowadzony do normatywności w miejscu kontroli.

źródło: WITD

3 komentarzy

  • Link do komentarza Kierowca sobota, 30 stycznia 2021 23:41 napisane przez Kierowca

    Karol kierowca ma swój rozum i wie co robi. Kto ma ponosić odpowiedzialność za niego?

  • Link do komentarza Karol Szoszorek sobota, 30 stycznia 2021 19:52 napisane przez Karol Szoszorek

    Zawsze kierowca płaci za wszystko z czego rodzina potem cierpi.ogarnijcie się zieloni.

  • Link do komentarza Endriu piątek, 29 stycznia 2021 18:31 napisane przez Endriu

    Czy kierowcy nie wiedzą że Krokodyle cały czas polują na kierowców w jednym miejscu i kasują!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane