Wydrukuj tę stronę
piątek, 29 stycznia 2021 07:30

Ręcznie przerzucili ponad 2 tony kamieni

 
Ręcznie przerzucili ponad 2 tony kamieni źródło: WITD

Nadmiar przewożonych kamieni pracownicy firmy przeładowali ręcznie na podstawiony pojazd. Inspektorzy z Wielkopolski skontrolowali kolejny przeładowany pojazd.

Niedaleko Gniezna na trasie ekspresowej S5, wielkopolscy inspektorzy mają często do czynienia z przeładowanymi pojazdami. Niezarobkowy krajowy przewóz drogowy rzeczy, czyli przewóz kamieni na potrzeby własne na trasie Łabiszynek - Luboń, samochodem ciężarowym, wykonywał polski przedsiębiorca.

Pojazd został zatrzymany 26 stycznia dynamicznie do kontroli wagowej przez inspektorów z Gniezna. Ciężarówka okazała się za ciężka o 2,35 t, przy normie 26 t, a dopuszczalny nacisk jej podwójnej osi napędowej był przekroczony o 1,8 t od dozwolonych 19 t.

W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii siódmej. Ciężarówka została doprowadzona do normatywności w wyniku ręcznego przeładowania nadmiaru przewożonego ładunku na inny pojazd.

W stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 500 zł, a kierowca za umieszczenie na pojeździe ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

źródło: WITD