poniedziałek, 04 stycznia 2021 14:33

Trzech pijanych kierowców w Nowy Rok

 
Trzech pijanych kierowców w Nowy Rok zdjęcie nadesłane

Sylwester i pierwszy dzień Nowego Roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego upłynęły dość spokojnie, choć nie brakowało kierowców jadących na podwójnym gazie. Biorąc pod uwagę wyjątkową specyfikę sylwestrowej nocy, nie odnotowano wypadków i zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami nadejścia Nowego Roku.

Pierwszego zatrzymania, dotyczącego 36-letniego gnieźnianina kierującego Fordem Mondeo w stanie po użyciu alkoholu policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali już 1 stycznia 2021 roku około 20 minut po północy na ul. Budowlanych.

Drugiego zatrzymania dokonano około 4 nad ranem na ulicy Ludwiczaka w Gnieźnie. 25-letni gnieźnianin, kierując samochodem marki Volvo w stanie nietrzeźwości (0,7 promila), uderzył w znak drogowy, a następnie w zaparkowany samochód osobowy marki Volkswagen Golf.

Trzeci, 31-letni gnieźnianin, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie, kilka minut po godzinie 15:00 spowodował kolizję drogową na ulicy Mieszka I w Gnieźnie. Najpierw wpadł na chodnik, następnie uderzył w budynek mieszkalny, hydrant, znak i zaparkowany samochód marki Peugeot.

W czasie sylwestrowo-noworocznym policjanci przeprowadzili 23 różne interwencje. Część dotyczyła nieprawidłowego używania petard, które miały być kierowane w stronę osób, straszyć zwierzęta domowe czy zakłócać spokój mieszkańców (w szczególności osób starszych). 1 stycznia 2021 roku w godzinach popołudniowych funkcjonariusze otrzymali także zgłoszenie o pożarze wnętrza domu w budowie na terenie działek rekreacyjnych w Imielnie w gminie Łubowo.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane