wtorek, 22 grudnia 2020 07:34

Za ciężkie i za długie transporty zatrzymane przez ITD

 
Za ciężkie i za długie transporty zatrzymane przez ITD źródło: WITD

Dwa za ciężkie i za długie, z przekroczonymi naciskami osi na drogę zatrzymali dynamicznie inspektorzy z Gniezna na drodze ekspresowej S5.

Kilka dni temu na S5 inspektorzy z Gniezna kontrolowali nienormatywne pojazdy. Dwa z nich szczególnie zwróciły ich uwagę. Pierwszy zespół pojazdów z ciągnikiem Volvo wiózł dwa zbiorniki betonowe na szambo w ramach krajowego transportu drogowego na trasie Kępiny – Szczytniki Duchowne. Jak się okazało wkrótce po zatrzymaniu, kierowca nie miał zezwolenia kategorii VII, a jego pojazd był nienormatywny z powodu przekroczenia dopuszczalnego nacisku na podwójną oś napędową o 2,65 t, przy normie 19,0 t, czyli o 13,94 proc. Za brak ważnego przeglądu technicznego inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 6000 zł, a kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej wysokości 600 zł. Pojazd nie został usunięty na parking strzeżony z powodu ponownego i prawidłowego już rozmieszczenia ładunku. Szambo dało się przesunąć do przodu i tym samym pojazd stał się normatywny.

Drugi z zatrzymanych pojazdów, biały Mercedes, wiózł rury płuczkowe z Kaczyńca do Księginic i również został zatrzymany dynamicznie na drodze ekspresowej S5. Zamiast przepisowych 40 t zespół pojazdów ważył 56,95 t, czyli aż o 42,38 proc. za dużo. Naciski poszczególnych osi składowych zostały przekroczone od 0,56 proc. do 6,1 proc. Był też dłuższy o 3,70 m od normy wynoszącej 16,50 m. Przy długości 20,20 m przekroczenie wyniosło 22,42 proc. Również i ten kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii VII. Zespół pojazdów został usunięty na parking strzeżony, ponieważ kierowca nie doprowadził zespołu pojazdów do normatywności. Przedsiębiorcy grozi 15000 kary w postępowaniu administracyjnym. Kierowca otrzymał mandaty karne w sumie na 700 zł.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Batman wtorek, 22 grudnia 2020 18:09 napisane przez Batman

    Za brak badanie technicznego zaraz powinien holownik to na parking zabrać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane