sobota, 19 grudnia 2020 12:15

Pożar pustostanu na dawnej stacji towarowej

 

W sobotnie południe gnieźnieńscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze, jaki wystąpił w opuszczonym budynku na dawnej stacji towarowej.

Do zdarzenia doszło 19 grudnia, chwilę przed godziną 12 w Gnieźnie. Wówczas to osoby pracujące przy przeładunku materiałów z pociągu stojącego na bocznicy zauważyły dym wydobywający się z opuszczonego budynku dawnej spedycji towarowej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które od razu przystąpiły do akcji gaśniczej oraz przeszukania zadymionych wnętrz budynku. Wkrótce jednak okazało się, że w środku nikogo nie ma, a ogniem objęte były przedmioty nagromadzone w jednym z pomieszczeń. Po ich ugaszeniu przeprowadzono także wentylację obiektu, co nie było utrudnione z uwagi na w większości wybite okna. Na miejscu obecna była także policja oraz straż ochrony kolei.

2 komentarzy

  • Link do komentarza miejscowy poniedziałek, 28 grudnia 2020 13:22 napisane przez miejscowy

    Polska to bogaty kraj. Budynki niszczeją, są rozkrada e, a przecież mogliby w nich zamieszkiwać ludzie, którzy w zamian za jakąś kaucję wykonaliby remont. Ale u nas jest tak, że sam właściciel nie zeżre, ale drugiemu nie da. W mieście też jest taka sama sytuacja z wieloma pustostanami. I mieszkańcy nie potrafią zrozumieć, dlaczego ich właściciele ich nie wynajmują, bo przecież najem daje niezły zysk.

  • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 19 grudnia 2020 16:06 napisane przez Mieszkaniec

    Straż ochrony Kolei chyba sobie nie radzi że swoim terenem. Ludzie całymi tłumami chodzą sobie po ich terenach. Brak jakiegokolwiek nadzoru.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane