środa, 16 grudnia 2020 09:48

Próbowała zabić znajomego - trafiła do aresztu

 
Próbowała zabić znajomego - trafiła do aresztu źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 30-latkę, która jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Gniezna. 

We wtorek 8 grudnia 2020 roku policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w Gnieźnie kobieta grozi mężczyźnie nożem. W międzyczasie policjanci otrzymali powiadomienie, że w tym samym lokalu w Gnieźnie znajduje się kobieta, która jak wynika z treści zawartych na jednym z portali społecznościowych, jest poszukiwana przez Policję.

- Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na klatce schodowej zauważyli rannego w przedramię mężczyznę. Zapewnili mu bezpieczeństwo i wezwali pogotowie ratunkowe, a sami weszli do mieszkania, gdzie zastali 30-letnią kobietę, mieszkankę Łodzi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest ona osobą zaginioną - kilka dni wcześniej wyszła z mieszkania z Łodzi nie informując najbliższej rodziny dokąd się udaje, a oni zaniepokojeni jej losem poprosili o pomoc policję w ustaleniu miejsca jej pobytu - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa 30-latka została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Poszkodowany 31-latek po uzyskaniu pomocy lekarskiej i opatrzeniu rany, na własną prośbę pozostał w mieszkaniu.

Z ustaleń poczynionych przez śledczych wynika, że całemu zdarzeniu towarzyszył alkohol. Gdy kobieta dowiedziała się, że jest poszukiwana, zdenerwowała się, wzięła nóż i próbowała ugodzić swojego 31-letniego znajomego w klatkę piersiową. Na szczęście mężczyzna zasłonił się i otrzymał cios w przedramię.

Śledczy przesłuchiwali świadków zdarzenia, a także, pod nadzorem prokuratora, prowadzili oględziny miejsca, zabezpieczając ślady niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia. Kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. W miniony piątek 11 grudnia sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane