środa, 16 grudnia 2020 08:33

Z domkiem na naczepie, ale bez pilota

 
Z domkiem na naczepie, ale bez pilota źródło: WITD

Inspektorzy drogowi zatrzymali na S5 pojazd przewożący domek holenderski, którego transport odbywał się niezgodnie z przepisami.

Przedsiębiorca, będący zarazem kierowcą, wykonywał 11 grudnia międzynarodowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne na trasie Niderlandy - Polska.  Przewóz domku holenderskiego zespołem pojazdów odbywał się niezgodnie z obowiązującymi przepisami i został zatrzymany dynamicznie na drodze ekspresowej S5 przez gnieźnieński patrol inspekcji.

Zespół pojazdów poruszał się po drodze dwujezdniowej, był nienormatywny w zakresie szerokości, która wyniosła 3,70 m, ale kierowca posiadał odpowiednie zezwolenie kategorii VI. I do tego momentu przewóz odbywał się zgodnie z prawem, jednak ten zespół pojazdów był pilotowany tylko przez jeden pojazd, a powinien być pilotowany przez dwa pojazdy poruszające się z przodu i z tyłu. Ponadto pojazd pilotujący nie miał odpowiedniego oznakowania, a pilot nie posiadał odpowiedniego szkolenia.

Z tego powodu zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec podmiotu wykonującego zarówno przejazd i pilotowanie. W tym wypadku był to ten sam przedsiębiorca, któremu grozi kara w sumie 7500 zł. W związku z tym, że zespół pojazdów nie mógł być dalej odpowiednio pilotowany, wydano kierowcy zakaz dalszej jazdy.

źródło: WITD

3 komentarzy

 • Link do komentarza Sleyv czwartek, 17 grudnia 2020 19:10 napisane przez Sleyv

  Tak przejechał przez Holandie i Niemcy I było ok a w Polsce nie jest ok, więc potwierdza się wniosek że w każdym kraju są inne przepisy a przecież jesteśmy w Unii a może to tylko ściema ze jesteśmy albo że w ogóle jest jednolite prawo w Unii

 • Link do komentarza Sp czwartek, 17 grudnia 2020 10:30 napisane przez Sp

  Niszczcie dalej polskich przedsiębiorców . Brawo krokodyle i inspektorzy . Patrioci się znaleźli zamiast pomagać to niszczą . Do lochu zz nimi

 • Link do komentarza Piotrekszymon@op.pl środa, 16 grudnia 2020 18:04 napisane przez Piotrekszymon@op.pl

  To .......jest.......
  .chore......ludzie.........dajcie..........żyć........przejechał.........pół........europy.........a........swoi.........go........ukaralI...........To........jest........chore.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane