niedziela, 13 grudnia 2020 10:55

Duży pożar w centrum Gniezna

 

Do rozległego pożaru oficyny znajdującej się przy ul. Wyszyńskiego doszło w niedzielne przedpołudnie. Kilku mieszkańców straciło dach nad głową.

Do zdarzenia doszło 13 grudnia, krótko po godzinie 10 w piętrowej oficynie, zlokalizowanej na posesji za pawilonem ze sklepem spożywczym przy ul. Wyszyńskiego. Ogień bardzo szybko zaczął obejmować kolejne pomieszczenia budynku, a część mieszkańców ewakuowała się z obiektu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną, a po dotarciu zastano rozległy pożar, z którego gęsty dym zasnuwał całą okolicę. Od razu przystąpiono do akcji gaśniczej, która objęła oba poziomy budynku - pożar zaczął już obejmować dach.

W międzyczasie przeprowadzono ewakuację kolejnych mieszkańców oficyny. Następnie po stłumieniu pożaru na zewnątrz wyrzucono spalone przedmioty z lokali, które dogaszano na podwórku. Do działań zaangażowano dodatkowo także zastęp OSP Zdziechowa.

Na miejsce zdarzenia przybyła policja, przedstawiciele zarządcy budynku oraz Urzędu Miejskiego, którzy udzielą pomocy pogorzelcom. Na czas prowadzonych działań ul. Wyszyńskiego została zablokowana.

 

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza bobhaus środa, 16 grudnia 2020 09:51 napisane przez bobhaus

  Właściciel nieruchomości nie otrzymał by tylu mieszkań dla lokatorów z wyroków eksmisyjnych . A tak pogorzelcom pomocy udzielić trzeba i mieszkania się znajdą .Oj Gniezno Gniezno . Kto jest właścicielem nieruchomości?

 • Link do komentarza lokatorka wtorek, 15 grudnia 2020 10:40 napisane przez lokatorka

  Może i tak jest w innych domach, o których wspomina Avalon, ale np. ja mieszkam w kamienicy, w której właścicielka we wszystkich mieszkaniach założyła ogrzewanie gazowe, wszyscy maja łazienki, powymieniała okna, klatka schodowa wyremontowana i nam się dobrze mieszka. Czyli jaki pan, taki kram.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 14 grudnia 2020 18:42 napisane przez avalon

  Prawdą jest, że co najmniej połowa zabudowy w tzw centrum powinna zostać wyburzona niemal natychmiast ponieważ jest w tragicznym stanie. Nie mówię tylko o bocznych ulicach jak Wyszyńskiego, Rzeźnicka, Mickiewicza, Wawrzyńca ale również połowa budynków na głównych Chrobrego, Warszawskiej czy Mieszka.

  Niektóre są odmalowane bo nakazał urząd, ale technicznie to w 100% wyeksploatowane ruiny. Poza tym pewnie połowa tzw kamienic jest pusta a ci co kupują te obiekty, przejmują i wyrzucają mieszkańców robią to tylko dla działek w centrum - ich dzieci będą właścicielami największego placu budowy w mieście za kilkanaście lat.
  Poza tym w kamienicach zostali już tylko najbiedniejsi, bezrobotni, emeryci i renciści. Nikt by nie chciał mieszkać w takich budynkach, bez parkingu w miarę blisko domu, bez ogrzewania, bez łazienek albo z jakimiś prowizorkami czy z widokiem z okna na obleśną ścianę.

  Jestem jednego pewien - młodsi którzy czytają to co pisze, za około 40 lat będą oglądać zupełnie inne Gniezno, bo to co teraz nadal stoi przy ulicach będzie już wówczas tylko na zdjęciach. Może ja tez będę miał taką możliwość jeżeli za tyle lat będę miał siły przyjechać do Gniezna :)
  Byle tylko nie budowano styropianowców jak te na Mickiewicza czy Rybnej.

  A takie pożary jak ten na Wyszyńskiego nie są przypadkiem. Ludzie nadal palą w piecach węglem, instalacje elektryczne pamiętają okres stalinowski, obok aluminiowych przewodów są drewniane belki i słoma. Właściciele, zarówno miasto jak i prywatni, nie remontują tych obiektów bo to wyrzucanie pieniędzy w ruiny którym zostały ostatnie lata eksploatacji.

 • Link do komentarza Jerzy poniedziałek, 14 grudnia 2020 11:09 napisane przez Jerzy

  Bartol. to nie ludzie zmądrzeli tylko dzięki lokalnym władzom usługi i sklepy w centrach wymierają, bo nikt im nie pomaga, a władze zezwalają na budowę kolejnych molochów handlowych nazywanych elegancko "galeriami", jak w muzeum. A o tym, czy sklepy przerabiać na mieszkanie to nie ty będziesz decydował, bo budynki mają swoich właścicieli i to do nich, a nie do ciebie należą decyzję, co w nich ma się znajdować. Oczywiście, ze najlepiej by było wg takich, jak ty, żeby miasto zostało pustynią, bez handlu, bez usług, a wszystko oddać w ręce magnatów obcokrajowców, którzy sa właścicielami tych mega domów handlowych i którzy zdzierają z drobnych handlowców paskarskie czynsze, a swoje zyski odprowadzają za granicę.

 • Link do komentarza Bartol poniedziałek, 14 grudnia 2020 09:53 napisane przez Bartol

  Tyle w miescie wolnych lokali usługowych, że można je na mieszkania przerobić. Najemców na usługi miasto i tak już nie znajdzie bo ludzie zmądrzeli.

 • Link do komentarza gnieźniok poniedziałek, 14 grudnia 2020 09:35 napisane przez gnieźniok

  tam już się chyba paliło jakiś czas temu czy się mylę???

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 13 grudnia 2020 19:47 napisane przez mieszkaniec

  Wstyd dla władz miasta, ze takie "przydupniki "znajdują się w centrum, przy zabytkowym kościele no i że mieszkają w nich ludzie, co nie potrafią się zachować w cywilizacji/. Nawet, jeżeli ta nieruchomość nie jest własnością Miasta, to należy o nią dbać, jak o własną. W końcu chyba spółka miejska jest jej administratorem??? To nie pierwszy pożar w tym budynku!

 • Link do komentarza Bartosz niedziela, 13 grudnia 2020 17:11 napisane przez Bartosz

  Brawo dla dzielnych strażaków !!!! Chwała za sprawne ugaszenie pożaru zanim się rozprzestrzenił .Brawo

 • Link do komentarza Straszna niedziela niedziela, 13 grudnia 2020 14:38 napisane przez Straszna niedziela

  Relacja robiona na prawdę na "gorąco".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane