czwartek, 03 grudnia 2020 17:45

Czwartkowe popołudnie pełne kolizji i zatorów

 
Czwartkowe popołudnie pełne kolizji i zatorów zdjęcie nadesłane

Nadejście zimowej aury, mimo zapowiedzi pogodowych docierających od środowego południa, zaskoczyło przede wszystkim kierowców. W kilkadziesiąt minut drogi na terenie powiatu pokryły się białym puchem.

Pomimo informacji, że w tym tygodniu można spodziewać się opadów śniegu, wciąż wielu kierowców lekceważy zimową aurę, zapewne zwodzeni poprzednimi, bezśnieżnymi sezonami. Tym razem jednak zima w naszym regionie dała znać o sobie i w zasadzie sparaliżowała drogi w całym regionie. 

Już godzinę po rozpoczęciu opadów zaczęły się blokować pierwsze ulice dojazdowe do dróg łączących obie części miasta. W pewnym momencie stanęła ul. Słoneczna, Osiniec, al. Reymonta, a korek na ul. Konikowo ciągnął się od ul. Pod Trzema Mostami aż do straży pożarnej na ul. Chrobrego. W zachodniej części Gniezna stała ul. Kostrzewskiego i przyległe ulice, a ul. Dalkoska blokowała się w obie strony, przy czym na podjeździe w kierunku centrum spowodowane było to samochodami, które nie posiadały zimowych opon. Ta ostatnia kwestia wielokrotnie dała o sobie znać na różnych odcinkach ulic, szczególnie na wzniesieniach. W bardzo krótkim czasie do zakładów wulkanizacyjnych zaczęli się zgłaszać spóźnialscy w celu zmiany ogumienia kół w swoich autach. 

Poza dachowaniem samochodu osobowego, do którego doszło na drodze między Gnieznem a Zdziechową w czwartek około godziny 13 (zobacz więcej), doszło także do zdarzenia drogowego w rejonie Kiszkowa w Pawłowie Skockim. Poza tym mieszkańcy informowali nas o wielu innych kolizjach na terenie powiatu m.in. w kilku punktach na terenie Gniezna, a także w Szczytnikach Duchownych, Witkowie czy okolicach Czerniejewa. Nie obyło się też bez sytuacji, kiedy samochody w trakcie hamowania zjeżdżały z drogi do rowu.

Sytuacja ma się unormować już w piątek, kiedy spodziewane są dodatnie temperatury, a także są mniejsze szanse na jakiekolwiek opady.

zdjęcia nadesłane oraz OSP Kiszkowo

13 komentarzy

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 04 grudnia 2020 15:07 napisane przez Kierowca

  Widziałem piaskarki, które na ul. Sobieskiego sypały już przy pierwszych opadach śniegu. Drodzy kierowcy zmieniać opony, a nie szukać winnych.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 04 grudnia 2020 15:02 napisane przez Kierowca

  Mieszkaniec. Takie pytanie. Co prezydent ma do śniegu i braku wyobraźni kierowców?

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 04 grudnia 2020 08:53 napisane przez Mieszkaniec

  Mam nadzieję, że wyborcy będą pamiętać jakie prezenty zafundował nam prezydent. Ważne, że wokoło parku jest fajnie. 2 godziny aby przejechać przez miasto...

 • Link do komentarza Gniezno piątek, 04 grudnia 2020 00:41 napisane przez Gniezno

  śnieg raz na 2 lata a drogowcy zaspali jak by mogło zabraknąć takich obrazków :) Odpowiedz pewno będzie że nie sypiemy jak pada :) posypią wieczorem jak wszystk obedzie topnieć :) normalnie klasyka gatunku :)

 • Link do komentarza ciekawy czwartek, 03 grudnia 2020 22:30 napisane przez ciekawy

  Jak to jest że drogi krajowe odśnieżone i posypane a miejskie jak i powiatowe nie ruszone?

 • Link do komentarza Sąsiad czwartek, 03 grudnia 2020 21:58 napisane przez Sąsiad

  Gdyby drogowcy wyjechali to by nie było paraliżu , co rok jest to samo samochody typu tir stają bo nie mogą ujechać to powinno się zmienić i firma która jest za to odpowiedzialna powinna być zmienianiona a wszyscy wiemy jaka firma obsługuje akcje zima bad.... niby nie ma korupcji a wszyscy cicho siedzą ktoś powinien z tym zrobić

 • Link do komentarza z osinca czwartek, 03 grudnia 2020 21:14 napisane przez z osinca

  Na ulicy Konikowo powinien być bezwzględny zakaz zatrzymywania się także na chodnikach! Aż dziw bierze, ze mieszkający w tej okolicy prezydent nie widzi takiej potrzeby! O poszerzeniu tej przelotowej ulicy i obecnym nasilonym ruchu już nawet nie warto wspominać. A oni zajmują się uliczką św. Michała! Śmiechu warte!

 • Link do komentarza Miki czwartek, 03 grudnia 2020 19:32 napisane przez Miki

  Konikowo, Słoneczna ,3Mosty zakorkowane od 14 . Parking na Pocztowej pusty i wyjechać z niego dziś nie było mozna. Opłaty wyskakują obłędne , mimo soboty, niedzieli bezpłatnej i od 17 godz wolnej od opłat . Kto z obsługi za to odpowiada?

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 03 grudnia 2020 19:02 napisane przez Gnieźnianin

  Drogowcy jak co roku zaskoczeni. Zima w grudniu coś niesamowitego.

 • Link do komentarza Były pracownik czwartek, 03 grudnia 2020 18:41 napisane przez Były pracownik

  Nic nowego , ALE !!!! Ludzi odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg bym wywalił z pracy !!!! Co zima was zaskoczyła ? A na wasze miejsce jest pełno innych którzy pracy szukają . Na co idą te podatki ...

 • Link do komentarza Andrzej Bazenski czwartek, 03 grudnia 2020 18:31 napisane przez Andrzej Bazenski

  Ale jaja trochę śniegu i wielka tragedia kto pamięta zimy z lat 80. Proponuję więcej rozsądku i rozumu a wszystko będzie ok. Natura trzyma się mocno

 • Link do komentarza Tomi czwartek, 03 grudnia 2020 18:17 napisane przez Tomi

  Jesli kierowcy wiedzieli to co robily służby mogły zareagować wcześniej i posypać jezdnię i bylo by po kłopocie . Znów zima zaskoczyła drogowców

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 03 grudnia 2020 18:14 napisane przez Kibic

  Zima znowu zaskoczyła. Na Mickiewicza po jezdni można na łyżwach jeździć :(

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane