środa, 02 grudnia 2020 15:27

Przesunięcia z Urzędu Miejskiego do MOK-u

 

Miejski Ośrodek Kultury wzbogacił się o zespół ds. promocji tej instytucji. W jego skład wchodzą byli pracownicy Urzędu Miejskiego.

O przesunięciach pracowników Magistratu do ośrodka mówi się od jakiegoś czasu. Już kilka miesięcy temu do MOK-u trafiło dwóch pracowników Urzędu Miejskiego, jak wówczas nieoficjalnie przekazywano, w ramach "uszczuplania" kadry przy ul. Lecha. Teraz do placówki przy ul. Łubieńskiego trafiło dwóch kolejnych urzędników.

Jak dziś poinformował Dariusz Pilak, dyrektor MOK, w ośrodku powołano "zespół ds. promocji". W jego skład wchodzi Damazy Gandurski, do niedawna działający w Wydziale Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, który został kierownikiem tego zespołu: - Będzie on m.in. w dalszym ciągu odpowiedzialny za organizację i promocję flagowych imprez miejskich, a także wizerunek Miejskiego Ośrodka Kultury i jego strategię promocji, ze szczególnym uwzględnieniem obecności w internecie w czasie pandemii koronawirusa - poinformował nas Dariusz Pilak.

W skład zespołu wejdzie także Joanna Ligierska-Sadło, do niedawna rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego, zastępująca na tym stanowisku Annę Dzionek na czas jej nieobecności: - Będzie odpowiedzialna m.in. za bieżącą współpracę z Państwem oraz promowanie MOK w mediach społecznościowych - przekazał dyrektor. 

W MOK-u, który stał się miejscem docelowym dla niedawnych pracowników Magistratu, zgodnie z listą prezentowaną na stronie placówki, pracuje obecnie 28 osób.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Misio piątek, 04 grudnia 2020 01:09 napisane przez Misio

  "Od samego mieszania herbata nie staje się słodsza" jak mawiał Stefan Kisielewski - ludzie, którzy znaleźli się w UM za zasługi dla prezydenta nie mogą przecież pozostać bez pracy z sowitym wynagrodzeniem. Za Kostusiaka MOK zatrudniał połowę ludzi, co teraz i funkcjonował całkiem dobrze. Za Pilaka, który dzięki Budaszowi kasuje gażę prezydencką zmian na lepsze nie widać, za to stanowisk kierowniczych aż nadto. Karuzela stanowisk kreci się dalej - nasi ludzie są lepsi od waszych.

 • Link do komentarza Darnusia czwartek, 03 grudnia 2020 16:19 napisane przez Darnusia

  Dyrektorów, vice, kierowników itp. jest zapewne wielu. A są jeszcze zapewne tzw. "przyklejeni" znawcy i działacze "kultury" na rachunkach z naszych pieniędzy! No i co takiego wielkiego się tam dzieje? Co promować? Po co? I tak frekwencji nie ma!

 • Link do komentarza Elektorat P. Prezydenta czwartek, 03 grudnia 2020 09:37 napisane przez Elektorat P. Prezydenta

  Panie Prezydencie współczuję gustu merytorycznego w kwestii rzeczniczki prasowej. Jak można było zamienić kompetentną, profesjonalistkę o anielskim, radiowym głosie na kogoś kto już był na tym stanowisku i się nie sprawdził...
  Po współpracownikach poznaje się zarządcę, szkoda P. Prezydencie. Pozdrawiam gnieźnian.

 • Link do komentarza Walery środa, 02 grudnia 2020 19:07 napisane przez Walery

  Czy Prezydent ten manewr kadrowy będzie nazywał ............ planowym zmniejszaniem zatrudnienia w urzędzie miejskim ? Albo może nazwie początkiem kroków oszczędnościowych urzędu w związku z trudną sytuacją finansową Miasta Gniezna ?

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 02 grudnia 2020 18:48 napisane przez rowerzysta

  Z ciekawości - ile stanowisk dyrektorskich jest w MOK?

 • Link do komentarza urzędas środa, 02 grudnia 2020 18:28 napisane przez urzędas

  Szkoda słów.

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 02 grudnia 2020 16:16 napisane przez rezigiusz

  No i "zaj...scie" (sarkazm). Wszak MOK to instytucja która potrzebuje "promocji" a zwłaszcza promocji na "ryjbuku"

 • Link do komentarza tutejszy środa, 02 grudnia 2020 16:06 napisane przez tutejszy

  nie ilość etatów, lecz jakość pracy i aktywność ośrodka powinna być podstawą ro zwiększania kadry;
  w naszym MOK chyba nie ma takiej potrzeby, to sztuczne ruchy - zwłaszcza z panią L.-S., która była rzeczniczką UM "tylko" na czas nieobecności pani D.; obecnie stworzono dla niej grzecznościowo etat, ale z kulturą wiele wspólnego nie ma...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane