piątek, 27 listopada 2020 13:21

Mandatów za brak maseczki wciąż nie brakuje

 

Mimo iż od kilku tygodni obowiązuje nakaz noszenia zakrycia na nos i usta w przestrzeni publicznej, wciąż zdarzają się osoby, które się do tego nie stosują.

Od prawie dwóch miesięcy, kiedy to początkowo powiat gnieźnieński znalazł się w żółtej strefie obostrzeń (rozszerzonej później w całym kraju do strefy czerwonej), obowiązkowe jest noszenie zakrycia na usta i nos w przestrzeni publicznej. 

O ile jeszcze na samym początku funkcjonariusze policji pobłażliwie traktowali sytuacje, w których ujawniono osoby poruszające się bez maseczek, o tyle w późniejszym czasie zaczęto już wystawianie mandatów, nawet w wysokości 500 zł.

Mimo to wciąż zdarzają się osoby, które nie przestrzegają ww. obostrzeń. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci wystawili 15 mandatów osobom, które poruszały się bez zakrywania ust i nosa. Działania w tym zakresie mają być dalej prowadzone.

 

11 komentarzy

 • Link do komentarza Kaufman 73 poniedziałek, 30 listopada 2020 11:29 napisane przez Kaufman 73

  Ja też zaraziłem się mimo noszenia maseczki. Mogłem w domu od dzieci. Maseczka wirusów nie zatrzyma ale je na pewno ogranicza , jak również ogranicza strumień wydychania a tym samym przekazywania innym. To proste. Są nakazy to trzeba się stosować i nie grać bohatera.

 • Link do komentarza medyk niedziela, 29 listopada 2020 21:29 napisane przez medyk

  Współczuje Panu, panie kaufman73, ale skąd Pan jest pewien, że maseczki są rzeczywiście tym, co zatrzymuje te zarazę? Znam wielu ludzi przestrzegających do przesady wszystkie zalecenia i osoby te niestety także zachorowały, a nawet odeszły na zawsze. Zdania uczonych wirusologów są podzielone na temat maseczek, zatem nie o dumę chodzi z tymi szmatkami na twarzy, które niczego nie zatrzymują, a wręcz przeciwnie, bo to, co wydychamy, a więc truciznę z naszego organizmu, z powrotem wdychamy do naszych płuc. To zrozumie każdy laik. A Panu życzymy zdrowia!

 • Link do komentarza kaufman73 sobota, 28 listopada 2020 20:37 napisane przez kaufman73

  Tym baranom którzy chodzą bez maski i są z tego dumni polecam wizytę w szpitalach. Jestem ozdrowiencem ale śmierć spojrzała w oczy - 15 dni w szpitalu na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jestem młody a mimo to wirus zaatakował płuca i oskrzela, naprawdę było nie wesoło, walka o każdy oddech. Nikomu tego nie życzę. W trakcie mojego pobytu z mojej sali zmarło 6 osób a z sasiedniej jedna. Nie były to wszystkie osoby starsze bo wiek 60 lat to jeszcze trochę życia przed sobą. Zmarła jedna z pielęgniarek wiek 43 lata. I te osoby bez masek są z tego dumne. Barany i imbecyle.

 • Link do komentarza Piotr Prusakiewicz sobota, 28 listopada 2020 13:23 napisane przez Piotr Prusakiewicz

  Pani, Panie Suwenie zastanawiające jest to, jak słaba jest znajomość języka polskiego wśród przeciwników noszenia maseczek. Tylu błędów w tak krótkim tekście dawno nie widziałem. Proszę nie wstydzić się swojego nazwiska.

 • Link do komentarza Gnieźnianka sobota, 28 listopada 2020 07:54 napisane przez Gnieźnianka

  A ja wczoraj po godz 20 -tej na ulicy Roosevelta spotkałam 8 osób bez maseczek i nie ma co się dziwić się, że mamy rekord zachorowań.

 • Link do komentarza ... sobota, 28 listopada 2020 00:18 napisane przez ...

  Mieszkam w Anglii i na całe szczęście tutaj policja nie wlepia mandatu. Chodzę bez maski od kilku tygodni i jestem z tego dumna! Jakim prawem policja nakłada mandat? Co za chory kraj!!!! Współczuję tym wszystkim ludziom co noszą te maski( z mózgu wyprani)....

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 27 listopada 2020 23:42 napisane przez Mieszkaniec

  Ostatnio szedlem bez maseczki i jechala policja nic mi nie zrobili tylko sie spojrzeli bo sami nie mieli maseczek a razem w radiowozie byli bez maseczek i jaka logika do sklepu raz wparowal jeden policjant i rozmawia z moja kumpela ktora ma sklep i sciaga przylbice i gada do niej a wiadomo ze przylbica nie chroni i jak ma sie przylbice to i tak powinna byc maseczka tak nas w pracy onformowali ze takie zalecenia sa bo tez chcielismy sie pozbyc maseczek

 • Link do komentarza Radek piątek, 27 listopada 2020 21:18 napisane przez Radek

  To zabłysnęli.... Medal im dać...

 • Link do komentarza Radek piątek, 27 listopada 2020 21:18 napisane przez Radek

  To zabłysnęli.... Medal im dać...

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 27 listopada 2020 18:27 napisane przez mieszkaniec

  15 osób to mijam bez maseczki w drodze do pracy, ale brawo za zwracanie uwagi.

 • Link do komentarza SUWEREN piątek, 27 listopada 2020 18:08 napisane przez SUWEREN

  Panie redaktorze nakaz noszenia maseczek nie obowiązuje w polsce gdyż jest on nielegalne ( nikt go jeszcze nie ogłosił wiec nie może być prawnie rozpatrywane) a jeśli chodzi o policjantów i straz miejska, ktora to tak ochoczo sie bierze za mandaty to nie raz widziqlem ich jak chodza bez maseczek
  A sama maseczka nie chorni nikogo przez zarażeniem i to powie wam kqzry lekarz, medyk itp. wiec wrzućcie na luz i oddychajcie świeżym powietrzem bo od przyszłego roku zaczniemy padać jak much po nie przetestowanej szczepionce

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane