poniedziałek, 23 listopada 2020 07:33

Za ciężki o kilka ton i za długi o kilka metrów

 
Za ciężki o kilka ton i za długi o kilka metrów źródło: WITD

Kolejny za ciężki zespół pojazdów został zatrzymany na drodze ekspresowej S5 i usunięty na parking. Przedsiębiorcy grożą wysokie kary.

Kilka dni temu w trakcie prowadzonych działań na drodze ekspresowej S5 z Gniezna w kierunku Poznania, inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą. Kierowca i zarówno przedsiębiorca wykonywał krajowy transport drogowy rzeczy z ładunkiem betonowych dźwigarów na rzecz własnego przedsiębiorstwa.

W wyniku przeprowadzonego ważenia inspektorzy określili rzeczywistą masę całkowitą 6-osiowego zespołu pojazdów, która wynosiła 49,75 t, zatem przekroczyła wartość dopuszczalną 42 t, o 7,75 t, czyli o 18,45 proc. Także nacisk osi wynosił 17,35 t i przekroczył wartość prawidłową 16,0 t, o 1,35 t, czyli o 8,44 proc.

W wyniku przeprowadzonych dalszych pomiarów stwierdzono też, że długość zespołu pojazdów mierzyła 21,4 m, więc przekroczyła normę 16,5 m aż o 4,9 m, czyli o 29,7 proc. Kontrolowany środek transportu okazał się pojazdem nienormatywnym, a kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia kategorii VII. Ponadto inspektorzy z Poznania odkryli zły stan techniczny skorodowanej naczepy i ubytki w mocowaniu podwozia.

Zestaw pojazdów został usunięty na parking strzeżony. Wobec przedsiębiorcy będzie prowadzone postępowanie administracyjne na łączną kwotę 27000 zł.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane