niedziela, 22 listopada 2020 21:11

Pożar przy ul. 3 Maja

 

W niedzielny wieczór służby zostały powiadomione o pożarze, jaki miał wystąpić w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. 3 Maja.

Do zdarzenia doszło 22 listopada, po godzinie 20. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który miał wystąpić w mieszkaniu zlokalizowanym w kamienicy przy ul. 3 Maja. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogień pojawił się w rejonie kominka w lokalu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego i objął drewnianą podłogę. Działania ograniczyły się do jego ugaszenia i przewietrzenia pomieszczeń.

4 komentarzy

 • Link do komentarza budowlaniec środa, 25 listopada 2020 11:23 napisane przez budowlaniec

  ad. Mieszkaniec - Czytelnik tylko przytoczył prawdopodobny przepis prawa w zakresie kominków w domach wielomieszkaniowych sugerując się informacją, ze pożar wybuchł w rejonie kominka. Czyli, ze w tym budynku lokator ma kominek i o co "Mieszkańcowi" chodzi? Należy czytać teksty i w ogóle wszystko i zawsze ze zrozumieniem . A tak przy okazji, to niestety najczęściej w starych kamienicach okazuje się, że kominy, które są nieużywane, od dawna są w tak złym stanie technicznym, że nie nadają się do bezpiecznego użytkowania w tym celu. Nawet, jeśli chce się postawić kominek, to warunki do spełnienia sa bardzo ostre i niestety, nie zawsze są możliwe do spełnienia. Pożar własnego mieszkania to pół biedy, ale zaczadzenie sąsiadów przez nieszczelne przewody kominowe to już prawdziwy problem.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 23 listopada 2020 12:33 napisane przez Mieszkaniec

  Drogi "czytelniku" jak nie znasz prawdy to nie komentuj.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 23 listopada 2020 11:51 napisane przez Mieszkaniec

  Drogi "czytelniku" jak nie wiesz jak było to nie wypowiadaj się.

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 22 listopada 2020 21:49 napisane przez czytelnik

  Zdaje się, że w budynkach wielomieszkaniowych (starych kamienicach) nie wolno posiadać klasycznych kominków, ponieważ kominy nie sa przystosowane do tego typu spalin.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane