środa, 18 listopada 2020 08:10

Przewoził betonowe szamba cięższy o 23 tony ponad normę

 

Za ciężki o ponad 23 t zespół pojazdów zatrzymali dynamicznie gnieźnieńscy inspektorzy na drodze ekspresowej S5.

Przedsiębiorca spod Radomia załadował się niedaleko Konina i 16 listopada wcześnie rano został zatrzymany na drodze ekspresowej S5 przez inspektorów z Gniezna. Kierowca wykonywał niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne. Wiózł zbiorniki betonowe na szamba i nie miał wymaganej liczby pojazdów wykonujących pilotowanie.

Ponadto cały ładunek był też za ciężki, bowiem rzeczywista masa całkowita pojazdu przy normie 40 t, wyniosła 63,3 t, czyli o 23,3 t za dużo (ponad 58 procent). Waga inspekcyjna wykazała również przekroczenie dopuszczalnego nacisku na podwójną oś napędową przy normie 18 t, o 8,25 t, czyli o 45,83 procent. Stwierdzono także przekroczenie dopuszczalnego nacisku na pojedynczą oś nienapędową o 1,45 t, przy normie 10 t, czyli o 14,5 proc.

W zespole pojazdów inspektorzy odkryli też zwiększenie dopuszczalnego nacisku na pojedynczą oś nienapędową o 1,8 t, czyli o 18 proc. Ponadto zespół pojazdów okazał się być nieznacznie za długi i za wysoki. Kierowca nie miał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii VII.

Zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy na kwotę łącznie 18000 zł, a kierowca został ukarany mandatem karnym w sumie w wysokości 600 zł. Pojazd został doprowadzony na miejscu do normatywności poprzez przeładowanie części towaru na inną ciężarówkę.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane