niedziela, 15 listopada 2020 12:56

Protestowali na dwóch kołach

 

W niedzielne południe z gnieźnieńskiego rynku wyruszyła grupa kilkudziesięciu rowerzystów, którzy w ten sposób zdecydowali się zaprotestować przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Kilka dni temu w samochodach, a dziś na dwóch kołach - w takiej formie grupa gnieźnian zdecydowała się zaprotestować przeciwko październikowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Uczestnicy w liczbie około 50 osób wyruszyli rowerami z rynku w niedzielne południe i skierowali się ulicami miasta, dzwoniąc dzwonkami lub brzęcząc grzechotkami, by w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Niektórzy mieli także zamocowane logotypy lub hasła nawiązujące do strajku. Manifestanci przejechali ulicami centrum, a następnie ul. Roosevelta, ul. Budowlanych i Chudoby wracając do śródmieścia.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Misio środa, 18 listopada 2020 01:07 napisane przez Misio

  A ten Pan w skórzanej brązowej kurtce na rowerze to jaką płeć reprezentuje ?

 • Link do komentarza BiCyklista wtorek, 17 listopada 2020 10:49 napisane przez BiCyklista

  Panie Prusakiewicz, litości, te kobiety na rowerkach także w tłumie są anonimowe, więc już bez greckiej tragedii. A mordowanie nienarodzonych dzieci to ludobójstwo na skalę przemysłową, nawet jeśli dorobi Pan do tego ckliwe cmokanie, że komuś brakuje odwagi. Odwagi brakuje tym, którzy nie chcą nazwać rzeczy po imieniu - zabijasz, jesteś mordercą, wspierasz - jesteś współwinny. Tyle w temacie.

 • Link do komentarza art. wtorek, 17 listopada 2020 07:53 napisane przez art.

  Ale se nahukali fotekk

 • Link do komentarza Piotr Prusakiewicz poniedziałek, 16 listopada 2020 09:50 napisane przez Piotr Prusakiewicz

  Komentatorzy od siedmiu boleści, żaden nie ma odwagi podpisać się własnym nazwiskiem? Ciekawe, że nawet kobieta na rowerze kojarzy wam się tylko z jednym.

 • Link do komentarza BiCyklista niedziela, 15 listopada 2020 22:50 napisane przez BiCyklista

  "Cip@a jest siłą" (tłum. z kartonika) - naprawdę, tylko tyle sobą reprezentujecie? Bez komentarza... Szkoda miejsca na informacje o tych sympatycznych ludziach, pedałujących nawet w niedzielę.

 • Link do komentarza AntyPiorun niedziela, 15 listopada 2020 20:24 napisane przez AntyPiorun

  Gnieźnieński Klub SZCZAŁA.

 • Link do komentarza cyklista niedziela, 15 listopada 2020 18:18 napisane przez cyklista

  Protestowali na dwóch kołach czyli innymi słowy dwoma pedałami. Czy dobrze rozumuję?

 • Link do komentarza Pelacha niedziela, 15 listopada 2020 16:50 napisane przez Pelacha

  Jeden stały uczestnik, widać, że zawsze można na niego liczyć!

 • Link do komentarza ariel87 niedziela, 15 listopada 2020 15:39 napisane przez ariel87

  i co pomogło ? umysł się troche przewietrzył na świezym powietrzu ?

 • Link do komentarza kicia micia niedziela, 15 listopada 2020 15:16 napisane przez kicia micia

  To nie żaden protest, tylko rowerowy rajd do piekła, a dzisiaj te opętane rowerzystki wykonały I etap i gdy będą w tę stronę pedałowały dalej, cel osiągną na pewno. Na wieki!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane