Wydrukuj tę stronę
środa, 11 listopada 2020 15:45

Skromne uroczystości rocznicy 11 Listopada

 
Skromne uroczystości rocznicy 11 Listopada źródło: UM

Grupa przedstawicieli władz samorządowych oraz niewielka grupa mieszkańców wzięła udział w środowych obchodach Dnia Niepodległości.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wydarzenie upamiętniające 102. rocznicę odzyskania niepodległości, odbyło się w bardzo skromnym zakresie. Bez rozbudowanego programu uroczystości, bez biegu czy innych atrakcji. 

Obchody ograniczyły się do mszy świętej, sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Przed nabożeństwem część jego uczestników złożyła kwiaty pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, jednakże każda z delegacji chcąca to uczynić mogła to zrobić o dowolnej porze dnia. Dodatkowym elementem tegorocznych obchodów jest wystawa plenerowa, która ustawiona została na przykatedralnym placu i przedstawia sylwetki osób, które zapisały się w okresie odzyskiwania niepodległości.

Punktualnie o godzinie 12 z głośnika przy Rynku, z którego codziennie wybrzmiewa hejnał miasta, tym razem zagrał Mazurek Dąbrowskiego. 

zdjęcia: Powiat Gniezno, Urząd Miejski, Archidiecezja Gnieźnieńska

 

Galeria

4 komentarzy