Wydrukuj tę stronę
piątek, 13 listopada 2020 07:50

Dawid ma jedno marzenie - pomóżmy je spełnić

 

Fundacja Dziecięca Fantazja prosi o wsparcie w zbiórce dla 15-letniego Dawida z Gniezna, który obecnie ma tylko jedno marzenie - chce mieć własnego laptopa, by mógł uczestniczyć w lekcjach lub grać.

O wsparcie Dawida prosi Fundacja Dziecięca Fantazja, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Ich podopiecznymi są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 17 lat, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało się im spełnić ponad 7000 wyjątkowych marzeń. 

Dawid cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, czyli nieuleczalną, postępującą chorobę o podłożu genetycznym, która stopniowo powoduje nieodwracalny zanik mięśni. Lekarze zdiagnozowali schorzenie, kiedy chłopiec miał 5 lat. Od tego czasu jego mięśnie cały czas słabną. Od 5 lat chłopak porusza się jedynie na wózku, a obecnie sprawne ma jedynie dłonie.

Aktywność Dawida jest bardzo ograniczona przez chorobę. Chłopiec uczy się zdalnie z domu, dlatego jego marzeniem jest własny, sprawny laptop. Dzięki niemu mógłby nie tylko uczestniczyć w lekcjach, ale też oglądać filmy i grać w ulubione gry.

Wesprzeć Dawida można na: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/282

1 komentarz