piątek, 13 listopada 2020 07:50

Dawid ma jedno marzenie - pomóżmy je spełnić

 

Fundacja Dziecięca Fantazja prosi o wsparcie w zbiórce dla 15-letniego Dawida z Gniezna, który obecnie ma tylko jedno marzenie - chce mieć własnego laptopa, by mógł uczestniczyć w lekcjach lub grać.

O wsparcie Dawida prosi Fundacja Dziecięca Fantazja, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Ich podopiecznymi są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 17 lat, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało się im spełnić ponad 7000 wyjątkowych marzeń. 

Dawid cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, czyli nieuleczalną, postępującą chorobę o podłożu genetycznym, która stopniowo powoduje nieodwracalny zanik mięśni. Lekarze zdiagnozowali schorzenie, kiedy chłopiec miał 5 lat. Od tego czasu jego mięśnie cały czas słabną. Od 5 lat chłopak porusza się jedynie na wózku, a obecnie sprawne ma jedynie dłonie.

Aktywność Dawida jest bardzo ograniczona przez chorobę. Chłopiec uczy się zdalnie z domu, dlatego jego marzeniem jest własny, sprawny laptop. Dzięki niemu mógłby nie tylko uczestniczyć w lekcjach, ale też oglądać filmy i grać w ulubione gry.

Wesprzeć Dawida można na: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/282

1 komentarz

  • Link do komentarza irra piątek, 13 listopada 2020 16:33 napisane przez irra

    pcpr rozdaje laptoy a dla niego nie ma??????? wstyd!!!!!!!!!!!!!!!! pan starosta albo prezydent nie moze podarowac pare groszy, mniej na auto i juz mozna kupic.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane