piątek, 23 października 2020 12:45

Sanepid informuje: ryzyko zakażenia na mszy w katedrze

 

Gnieźnieński Sanepid informuje, że w trakcie nabożeństwa w katedrze przed tygodniem było ryzyko zakażenia koronawirusem.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie, osoby, które uczestniczyły w mszy świętej w piątek 16 października w Bazylice Prymasowskiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie, były narażone na zakażenie koronawirusem. Jak udało się nam ustalić, zakażenie miało pochodzić od jednej  z osób, która sprawowała liturgię.

Komunikat dotyczy szczególności tych, którzy przyjmowali komunię i mają objawy chorobowe. Osoby te powinny się skontaktować z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz telefonicznie z gnieźnieńskim Sanepidem pod numerem alarmowym 693 023 355.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Beata niedziela, 25 października 2020 13:25 napisane przez Beata

    suweren. A co ty wiesz o Chinach ? Byłeś tam? Widziałeś ilu ludzi tam umiera? I z jakiego powodu? Po co piszesz te bzdury, że Chiny już opanowały u siebie, tą epidemie. Przestań już w końcu kłamać na tym forum. Gnieźnianie nie zasługują na czytanie takich dyrdymałów !

  • Link do komentarza Suweren piątek, 23 października 2020 17:57 napisane przez Suweren

    Bardzo dziwne, że w tym roku jest taka sama liczba zgonów co w latach ubiegłych. A branza pogzebowa odnosi straty z braku pochówków bo wszędzie widza covid. A chiny jakos bez szczepionki sobie poradziły z wirusem i nie maja juz q u nas wymyślają

  • Link do komentarza Ewucha piątek, 23 października 2020 13:19 napisane przez Ewucha

    Kosioly powinny być zamknięte ewentualnie do pięću osób wiernych. Jest alternatywa media, a Bóg jest wszędzie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane