środa, 21 października 2020 07:00

Szpital z nowym sprzętem za 200 tys. złotych

  SP (opr)
Szpital z nowym sprzętem za 200 tys. złotych źródło: Powiat Gniezno

Gnieźnieński szpital otrzymał w darowiźnie sprzęt, który pomoże lecznicy w obecnej sytuacji wymagającej od niej podjęcia dodatkowych działań w walce z koronawirusem.

Urząd  Marszałkowski  Województwa Wielkopolskiego przekazał Szpitalowi Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie darowiznę w postaci sprzętu o wartości blisko 200 tys. złotych. Była ona możliwa dzięki realizacji przez UMWW w Poznaniu projektu pod nazwą „Działania związane z zapobieganiem, łagodzeniem skutków epidemii Covid-19” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Działania 7.2. usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 7.2.2. Usługi społeczne i zdrowotne – Projekty konkursowe oraz pozakonkursowe w zakresie epidemii Covid-19 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Nowy sprzęt to m.in. łóżka elektryczne z systemem pomiaru masy pacjenta, respiratory stacjonarne i stacjonarno-transportowe z turbiną na wózku oraz kardiomonitory. Wszystko zostało już rozdysponowane w oddziałach i z powodzeniem wspiera gnieźnieńskich medyków w walce z koronawirusem.

W ostatnim czasie w bieżącą działalność szpitala wspierają również lokalne samorządy, służby i straże. Poza codzienną współpracą z powiatem, znakomitym przykładem w tym obszarze jest chociażby włączenie się gnieźnieńskiej Straży Miejskiej w organizację i zabezpieczenie mobilnych punktów pobrań.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane