wtorek, 20 października 2020 09:44

STUDIA W CZASIE PANDEMII – czyli co nowego w PWSZ Gniezno?

  Artykuł sponsorowany
STUDIA W CZASIE PANDEMII – czyli co nowego w PWSZ Gniezno? zdjęcie nadesłane

“QUOD BONUM, FELIX FAUSTUM FORTUNATUMQUE SIT” (z łac. oby to było szczęśliwe, sprzyjające i pomyślne), tymi słowami nowo wybrany Rektor - prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński, zainaugurował rok akademicki 2020/2021 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. H. Cegielskiego w Gnieźnie.

Tegoroczna inauguracja miała charakter szczególny. Po raz pierwszy w historii PWSZ Gniezno, ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju, inauguracja roku akademickiego miała charakter ograniczony i była transmitowana online. I to nie jedyna nowość, z jaką przyjdzie mierzyć się żakom w roku akademickim 2020/2021.

Wirtualna uczelnia coraz bliżej?

Podobnie jak pozostałe uczelnie w kraju, z uwagi na wzrastające zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, PWSZ Gniezno również zdecydowało się na prowadzenie zajęć dydaktycznych w formie zdalnej, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dlatego też wykłady, ćwiczenia czy seminaria realizowane są w czasie rzeczywistym
na platformach: Zoom czy MS Teams. Zaliczenia i egzaminy będą odbywały się w formie wirtualnej, a dodatkowe materiały z zajęć (prezentacje, opracowania czy testy) sukcesywnie udostępniane będą na platformie e-learningowej Moodle.

Aktualnie najważniejszym priorytetem uczelni - jak mówi prof. dr. n. med. Paweł Chęciński, nowy Rektor PWSZ Gniezno – „(…) jest zapewnienie najlepszych i najbezpieczniejszych warunków do studiowania, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości kształcenia” . I trudno nie zgodzić się z Panem Rektorem, biorąc pod uwagę że nadal jest czynnym lekarzem i doskonale zna realia naszego systemu medycznego.

Laptopy w pandemii na wagę złota!

Po wcześniejszych doświadczeniach i pozytywnym odbiorze, PWSZ Gniezno zdecydowało się kontynuować akcję „laptopy dla inżynierów”. Stąd też wszyscy kandydaci, którzy zdecydują się jeszcze do końca października br. podjąć naukę na stacjonarnych studiach inżynierskich, otrzymają od uczelni laptopy!

Dlaczego tylko inżynierowie otrzymują laptopy? Ponieważ są to studia techniczne, wymagające pracy na zaawansowanych programach komputerowych, m.in.: do programowania, projektowania oraz zbierania i scalania informacji z różnych źródeł. Komputery te będą służyły studentom przez kolejne 3,5 roku nauki i jeśli zakończą studia w terminie oraz przystąpią do egzaminu dyplomowego, który zaliczą pozytywnie - laptopy przechodzą na ich własność!

Drugie oblicze pandemii

Wydaje się, że pandemia przyhamowała realizację wielu projektów i działań rozwojowych. Z drugiej strony, jako społeczeństwo nauczyliśmy się poszukiwać kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań oraz koncentrować swoją uwagę na działaniach możliwych aktualnie do realizacji. Budowa Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych, poszukiwanie grantów badawczych i dotacji zewnętrznych na rozbudowę i modernizację kampusu akademickiego oraz przygotowanie wniosków o uruchomienie nowych kierunków studiów – to tylko nieliczne z działań, które PWSZ Gniezno podjęło w ostatnim czasie. Można więc śmiało powiedzieć, że gnieźnieńska uczelnia nie próżnuje w czasie pandemii i realizuje nowe projekty pełną parą.

A jak pandemia wpłynęła na wybory maturzystów?

Na początku października wystartował nowy kierunek studiów – analityka bezpieczeństwa, hit tegorocznej rekrutacji na studia w PWSZ Gniezno. Co zadecydowało o sukcesie tego kierunku?

W szeregi uczelni udało się pozyskać międzynarodowych ekspertów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa międzynarodowego. Dodatkowo nowatorski program kształcenia, oparty na zajęciach praktycznych, zwiększona liczba godzin zajęć z języków obcych, możliwość poznania metod i technik zdobywania informacji, którymi posługują się specjaliści z kontrwywiadu czy eksperci zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zajęcia terenowe w kraju i za granicą, to tylko nieliczne z atutów tego kierunku studiów. Uczelnia liczy na to, że absolwenci analityki bezpieczeństwa już wkrótce staną się najlepszymi ambasadorami PWSZ Gniezno zarówno w kraju, jak i na świecie.

Ostatnie wolne miejsca!

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które z różnych przyczyn nie zdążyły jeszcze zapisać się na studia. Mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną oraz chcąc wyrównać szanse wszystkim kandydatom na studia, Rektor PWSZ Gniezno, podjął decyzję o przedłużeniu rekrutacji do 30 października br.

Tym samym, można jeszcze składać dokumenty na następujące kierunki studiów:

STUDIA STACJONARNE

  • fizjoterapia - jednolite studia magisterskie
  • pielęgniarstwo - studia licencjackie
  • analityka bezpieczeństwa - studia inżynierskie
  • informatyka - studia inżynierskie
  • transport - studia inżynierskie
  • zarządzanie i inżynieria produkcji - studia inżynierskie

STUDIA NIESTACJONARNE

  • informatyka - studia inżynierskie
  • transport - studia inżynierskie
  • zarządzanie i inżynieria produkcji - studia inżynierskie

Więcej informacji na stronie - https://pwsz-gniezno.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-na-studia-2020-2021/

“QUOD BONUM, FELIX FAUSTUM FORTUNATUMQUE SIT”, warto raz jeszcze przytoczyć słowa JM Rektora, które w tych okolicznościach wybrzmiewają jeszcze bardziej. Niech ten „czas” będzie dla wszystkich pomyślny i szczęśliwy!

  
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane