poniedziałek, 19 października 2020 16:36

Próba przemytu do więzienia w „świętej” przesyłce

 

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Gębarzewa cały czas mają się na baczności w trakcie kontroli przesyłek, które trafiają do osadzonych.

Strażnicy nieustannie dokonują weryfikacji tego, co jest kierowane do więźniów przebywających w leżącym tuż za granicą Gniezna Zakładzie Karnym w Gębarzewie. Ciągle też podejmowane są działania przez osoby z zewnątrz, które mają zamiar dostarczyć niedozwolony "towar" do osób przebywających za wysokimi murami. Do tego celu wykorzystuje się między innymi pocztę.

Tak też miało miejsce w ostatnim czasie - w trakcie kontroli jednej z przesyłek, która zawierała dwie broszury o świętych, ujawniono niewielką paczkę zawierającą ponad 13 gramów substancji psychoaktywnej - miała ona zostać dostarczona do jednej z osadzonych w ZK Gębarzewo. Nielegalny towar został oczywiście skonfiskowany przez Służbę Więzienną.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane